خرید زندگی
سردار مهری خبر داد

۲ ماه كسر خدمت و افزایش مرخصی برای سربازان متأهل

۲ ماه كسر خدمت و افزایش مرخصی برای سربازان متأهل

به گزارش خرید زندگی رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار داشت: برای سربازان متاهل که از اول آذرماه اعزام می شوند دو ماه و به ازای هر فرزند هم سه ماه کسر خدمت تعلق می گیرد.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، سردار تقی مهری قبل از ظهر پنجشنبه در حاشیه دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی استان گلستان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: اعزام و احضار مشمولان خدمت سربازی از وظایف نیروی انتظامی بوده و برنامه ریزی لازم برای اعزام این افراد تا مراکز آموزشی اتفاق می افتد.
وی اضافه کرد: امسال هم با عنایت به انتشار کرونا اعزام انجام شده و تمام دستورالعمل های بهداشتی و پروتکل ها توسط ستاد کل نیروهای مسلح و نیروی انتظامی ابلاغ گردید.
مهری اظهار داشت: پروتکل های بهداشتی مانند زدن ماسک، استفاده از مواد ضدعفونی کننده و رعایت فاصله فیزیکی در وسایل نقلیه برای اعزام سربازان به صورت کامل رعایت شد.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان نمود: هیچ مورد فوتی در مراکز آموزشی بر اثر کرونا نداشتیم و این امر نشان داده است فرماندهان با رعایت قوانین و مقررات شرایط اجرای کامل دستورالعمل های بهداشتی را فراهم کردند و در گلستان هم چنین بود.
وی از خودگذشتگی پزشک گلستانی در ششم فروردین باوجود وجود زمان برای اعزام اطلاع داد و اظهار داشت: این پزشک فداکار برای تقویت کادر درمان زودتر از موعد مقرر اعزام شد.
مهری خاطرنشان کرد: با تدابیر خوب رهبر معظم انقلاب، قرارگاه مهارت آموزی سربازان در سطح نیروهای مسلح تشکیل شده و به سربازان آموزش های مهارت محور عرضه می شود که البته سال جاری تحت تأثیر انتشار کرونا قرار گرفته و دوره ها به لحاظ آماری کاهش یافته است.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان نمود: از اقدامات دیگر تفاهمنامه ستاد کل نیروهای مسلح با وزارت کشور است که به استانداران و معاونان اقتصادی ابلاغ گردیده و برنامه ریزی برای اشتغال سربازان بعد از دریافت کارت آخر خدمت انجام می شود که در گلستان هم جلسات برگزار شده است.
وی اظهار داشت: برای سربازان متاهل که از اول آذرماه اعزام می شوند دو ماه کسر خدمت تعلق گرفته و به ازای هر فرزند هم سه ماه کسری اختصاص می یابد.
مهری افزود: حق تأهل برای سرباز و کادر اداری فرقی ندارد و مرخصی سربازان هم از ۱۲ روز به یک سال افزایش یافته است.
وی بیان نمود: پیگیری لازم با دولت و مجلس برای افزایش حقوق سربازان در دست اقدام است.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار داشت: دفترچه خدمات درمانی برای سربازان صادر شده و خود و افراد تحت تکفل آنها می توانند از آن استفاده کنند.
مهری همینطور به نقش سربازان در دوران دفاع مقدس اشاره و بیان نمود: از ۶ میلیون رزمنده دوران دفاع مقدس ۵۰ درصد سرباز بوده و الان هم ۵۰ درصد توان دفاعی کشور به این افراد اختصاص دارد که در مرزها، مقرهای نیروهای مسلح، درون شهرها و معابر امنیت را برقرار می کنند.


منبع:

1399/10/25
20:11:20
0.0 / 5
888
تگهای خبر: آموزش , امنیت , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی