خرید زندگی
رییس كمیته اجتماعی و انتظامی مدیریت كرونا خبر داد

بازگشایی بوستانها از امروز به روی مردم

بازگشایی بوستانها از امروز به روی مردم

به گزارش خرید زندگی رئیس كمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا با بیان خبر بازگشایی فعالیت پاركها، بوستانها و تفرجگاهها در سراسر كشور اظهار داشت: برمبنای مصوبه این ستاد، مردم از امروز چهارشنبه می توانند با رعایت اصول و پروتكل های بهداشتی از این فضاها استفاده كنند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری در آخر پانزدهمین نشست كمیته اجتماعی و انتظامی مدیریت كرونا كه امروز با حضور نمایندگان دستگاههای عضو در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت كشور برگزار شد، اضافه كرد: با مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا، محدودیت ترددهای بین شهری نیز از روز گذشته در سطح كشور برداشته شده است.
رییس كمیته اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری كرونا در باره فلسفه این اقدام اشاره كرد: هر چه زمان فعالیت یك مجموعه را كاهش دهیم، با ازدحام جمعیت مواجه می شویم و در مقابل با افزایش زمان فعالیت، مردم فرصت بیشتری برای مراجعه دارند.
ذوالفقاری همین طور بر ضرورت افزایش سهمیه امكانات بهداشتی كسب و كارها و مراكز عمومی همچون حمل و نقل درون شهری از طرف وزارت بهداشت اصرار كرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با تاكید بر ضرورت پرهیز از هر گونه تجمع با هدف پیش گیری از شیوع ویروس كرونا اشاره كرد: هیچ نهاد و دستگاهی نباید بدون در نظر گرفتن ملاحظات بهداشتی بخصوص شیوع زنجیره بیماری كرونا، طرح یا برنامه ای را در سطح كشور به اجرا بگذارد كه منجر به تراكم جمعیت می شود.
ذوالفقاری دراین زمینه از اجرای دو طرح واگذاری سیمكارت به مردم و بیمه اجتماعی كه در ایام اخیر سبب ازدحام مردم مقابل دفاتر پیشخوان دولت شده بود، به شدت انتقاد نمود.
معاون وزیر كشور همین طور بر ضرورت اجرای سیاستهای هماهنگ و سراسری در زمینه مدیریت بیماری كرونا در سطح كشور تاكید و اظهار داشت: همه باید از یك رویه سراسری و هماهنگی كامل در اجرای برنامه های مبارزه با بیماری كرونا پیروی نماییم و گرنه، ممكنست گاهی تصمیماتی (به صورت بخشی و منطقه ای) گرفته شود كه اداره جامعه را با مشكل مواجه سازد.
معاون وزیر كشور اضافه كرد: بیماری كرونا در ایران و جهان هنوز یك مساله جدی است. هر چند روندهای كاهشی این بیماری موجب افتخار كشور ما و محصول تلاش و كوشش همه دستگاهها و مشاركت مردم است اما نباید تصور نماییم كه این بیماری اختتام یافته است.
ذوالفقاری اظهار داشت: آنچه در زمینه بیماری كرونا برای ما معیار و مورد قبول است، مستندات و گزارشات وزارت بهداشت است كه مبتنی بر كارهای علمی و دیدگاههای اساتید برجسته علمی است.
وی دراین زمینه از برخی افراد خواست با سخنان غیركارشناسی و اظهارنظرهای غیردقیق، سبب تشویش اذهان مردم نشوند تا بتوانیم با همكاری همه مردم، بیماری كرونا را با سربلندی پشت سر بگذاریم.
ذوالفقاری با مرور تصمیمات مهمی كه به مهار ویروس كرونا در كشور منجر گردید، اظهار نمود: با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، كلیه مدارس، دانشگاهها، اماكن مذهبی، پارك ها، بوستان ها، بازارها و مراكز تجمع افراد تعطیل شد و با كاهش ساعت كارهای اداری و حضور كاركنان، به میزان زیادی سرعت این بیماری كم شد.
ذوالفقاری اشاره كرد: با اجرای درست طرح فاصله گذاری اجتماعی توانستیم آمار مبتلایان را از ۳ هزار نفر در روز به زیر ۱۲۰۰ نفر برسانیم و این روند كاهشی همچنان ادامه دارد.
براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، معاون وزیر كشور با تاكید بر اینكه همه این سخت گیری و كنترل ها با هدف حفظ سلامت مردم صورت گرفته است؛ اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم كه كاهش آمار تعداد مبتلایان به كرونا به معنای خاتمه و اختتام این بیماری نیست و بایستی تمام كسبه ها و شهروندان، پروتكل ها و اصول اعلامی وزارت بهداشت را با نهایت دقت رعایت نمایند.
منبع:

1399/02/04
20:26:10
5.0 / 5
2927
تگهای خبر: اجتماعی , بهداشت , دولت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
خرید زندگی