خرید زندگی

توضیحات الویری درباره عدم حضور نمایندگان خوزستان در انتخابات هیأت رئیسه

توضیحات الویری درباره عدم حضور نمایندگان خوزستان در انتخابات هیأت رئیسه

به گزارش خرید زندگی رئیس شورایعالی استان ها توضیحاتی را در مورد عدم حضور نمایندگان استان خوزستان در جلسه انتخابات هیأت رئیسه این شورا ارائه نمود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مرتضی الویری در حاشیه برگزاری بیست و ششمین اجلاس عمومی شورایعالی استان ها در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برپایه آئین نامه هر سال باید انتخابات هیأت رئیسه برگزار گردد كه بر همین مبنا در این نشست انتخابات هیأت رئیسه شامل رئیس، نایب رییس، سخنگو و منشی های شورایعالی استان ها برگزار گردید.
رئیس شورایعالی استان ها در پاسخ به ایسنا در مورد عدم حضور سه نماینده استان خوزستان در انتخابات هیأت رئیسه اظهار نمود: ظرف دو سال قبل سه نماینده استان خوزستان در جلسات حضور داشتند اما با شكایت دو نماینده شورای استان خوزستان، انتخابات دو سال قبل توسط دیوان عدالت اداری ابطال شد و سه نماینده جدید عرضه شدند اما هنگامی كه این سه نماینده عرضه شدند مدیركل بازرسی اشكالات شكلی به انتخابات آنها وارد كرد.
وی ادامه داد: ۱۲ آذر سال جاری مشكلات این انتخابات برطرف شد اما ما مهلت ۱۴ روزه ای داریم كه صحت سنجی این انتخابات را بعنوان یكی از مراجع تشخیص انجام دهیم و همینطور منتظر باشیم كه اعتراضی نسبت به این انتخابات به دست ما می رسد یا خیر. تا به امروز نتیجه این بررسی ها مشخص نشده بنابراین سه نماینده در این نشست حضور نداشتند.
الویری تاكید كرد: شورایعالی استان ها نامه ای از جانب وزارت كشور در خصوص تعویق انتخابات هیأت رئیسه شورایعالی استان ها دریافت نكرده است.
رئیس شورایعالی استان ها در پاسخ به سوال دیگری در مورد شائبه ضیافت شام شب گذشته كه به دعوت شهردار تهران برگزار شده بود، اظهار داشت: این مورد ربطی به شب انتخابات ندارد. در طول سال ۱۰ دعوت از جانب شهردار تهران، وزارتخانه ها و نهادها برای اعضای شورایعالی استان ها صورت می گیرد كه مسئولیت آن هم با ارگان دعوت كننده خواهد بود. تاریخ این دعوت را هم آنها مشخص می كنند.
وی تاكید كرد: هر بار برگزاری اجلاس های عمومی شورایعالی استان ها ۳۰۰ میلیون تومان هزینه در بر دارد بنابراین توجیهی وجود نداشت كه برنامه این دعوت تغییر كند. همینطور اگر این انتخابات زمانش تغییر می كرد باید به این نكته توجه می كردیم كه جلسه بعدی هیأت رئیسه رسمیت نداشت.
الویری در مورد عدم حضور سخنگوی پیشین شورایعالی استان ها كه نماینده مردم خراسان رضوی در شورایعالی استان ها اظهار داشت: ایشان شكایتی داشتند كه در دادگاه تبرعه شدند اما دادستان اعلام نموده بود كه تا تعیین تكلیف پرونده در جلسات حضور پیدا نكنند. دو ماه است كه اعلام براعت را گرفته اند اما هنوز حكم به ایشان ابلاغ نشده است. در این حوزه با رئیس قوه قضاییه هم مكاتبه ای داشته ایم.
منبع:

1398/09/21
15:55:26
5.0 / 5
4467
تگهای خبر: كالا , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
خرید زندگی