خرید زندگی

ترخیص 15 درصد باقیمانده از 70 واگن متروی تهران

ترخیص 15 درصد باقیمانده از 70 واگن متروی تهران

به گزارش خرید زندگی مدیرعامل شركت مترو از ترخیص 15 درصد باقیمانده از 70 واگن مترو از گمرك اطلاع داد و اظهار داشت: این محموله حالا در اختیار شركت واگن سازی تهران جهت سرهم بندی قطعات و افزودن به خطوط ریلی قرارگرفته است.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، علی امام با بیان خبر ترخیص ۱۵ درصد باقیمانده از قطعات ۷۰ واگن متروی تهران از گمرك بندر شهید رجایی اظهار داشت: به منظور تجهیز ناوگان خطوط مترو در پایتخت، تعداد ۷۰ واگن خریداری شده بود كه ترخیص این محموله از گمرك به علت انجام روند پرداخت هزینه های گمركی و هم ارزش افزوده با تأخیر مواجه گردید.
او افزود: بعد از نامه نگاری شهردار محترم تهران با وزیر امور اقتصادی و دارایی و همكاری صمیمانه گمرك جمهوری اسلامی ایران در نیمه نخست سال 97، ۸۵ درصد از كل این محموله ترخیص شد. در ادامه و با رایزنی های صورت گرفته ۱۵ درصد باقیمانده هم در تاریخ 22 مهر جاری ترخیص و با ۲۲ تریلر به شركت واگن سازی تهران جهت سرهم بندی قطعات تحویل داده شد.
امام در ادامه عنوان كرد: خوشبختانه هم اكنون 40 درصد از روند ساخت قطارهای مترو در تهران توسط متخصصان كشورمان بومی سازی شده است. بنابراین تا هنگامی كه صد در صد ساخت قطارهای مترو در كشورمان بومی سازی شود، مجبوریم بعضی از قطعات موردنیاز را از كشورهای خارجی تأمین نماییم كه محموله ترخیص شده هم شامل قطعاتی از این دست است.
امام با ابراز خرسندی نسبت به اینكه در روند ترخیص «پروژه ۷۰ دستگاه واگن مترو» زنجیره ارتباطی خوبی با سایر ارگان ها و نهادها همانند وزارت امور اقتصادی و دارایی، گمرك جمهوری اسلامی ایران و مواردی از این دست به وجود آمد، تصریح كرد: این امر سبب شد تا نهایت همكاری و همدلی را با ما در شركت مترو برای ترخیص این محموله عرضه كنند.
بنا براعلام روابط عمومی شركت مترو، او در آخر تاكید كرد: از وزارت امور اقتصادی و دارایی و هم گمرك جمهوری اسلامی ایران بخصوص گمرك بندر شهید رجایی در مورد همكاری با شركت مترو در ترخیص این محموله نهایت تشكر راداریم. امید است این گونه همكاری ها در جهت خدمت به شهروندان و مردم عزیز كشورمان مستمر باشد.1398/08/13
18:34:11
5.0 / 5
4825
تگهای خبر: خدمت , ساخت , شهروند , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی