خرید زندگی
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران عنوان كرد

جمع آوری بیشترین حجم زباله خشك تهران در ماه فروردین

جمع آوری بیشترین حجم زباله خشك تهران در ماه فروردین

به گزارش خرید زندگی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با تاكید بر اینكه بازیافت شیشه علل زیست محیطی، اقتصادی و فرهنگی مهمی دارد، اعلام نمود: هر بطری شیشه ای می تواند تا 15 بار در چرخه بین تولید و مصرف مورد استفاده قرار بگیرد و كیفیت آن كاهش پیدا نكند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، صدرالدین علیپور با اشاره به اینكه تجزیه شیشه های دفن شده در طبیعت حدود چهار هزار سال به طول می انجامد، اظهار نمود: استفاده روزافزون و محدودیت مواد خام برای تولید این نوع ظروف، سبب شده بازیافت آن بعنوان مناسب ترین گزینه برای دفع این مواد انتخاب گردد.

علیپور با اشاره به اینكه فروردین ماه سال جاری، بالاترین و تیرماه پایین ترین آمار زباله های خشك جمع آوری شده در تهران را داشته ایم، خاطرنشان كرد: این در شرایطی است كه در فروردین ماه امسال بالاترین و خرداد ماه پایین ترین آمار بازیافت شیشه را ثبت كرده ایم.

وی با اشاره به اینكه كمبود بازیافت شیشه باعث هدر رفتن بخش عظیمی از سرمایه های ملی شده است، تصریح كرد: بازیافت شیشه سبب 20 درصد كاهش آلودگی هوا و 50 درصد كاهش آلودگی آب نسبت به تولید آن از مواد اولیه می شود.

علیپور با تاكید بر علل بازیافت شیشه، عنوان كرد: بازیافت شیشه در كاهش هزینه ها موثر است چون كه شیشه از مقدار زیادی مواد خالص و ارزان قیمت تهیه می شود. در واقع برنامه اصولی بازیافت، آشتی دهنده و همسو كننده فعالیت های اقتصادی با برنامه های حفاظت از محیط زیست است.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند، ایشان در ادامه به یكی از معضلات پسماند شیشه اشاره نمود و اضافه كرد: وجود شیشه خورد شده و عدم جداسازی آن از پسماند تر، یكی از معضلات مدیریت شهری به حساب می آید چون كه وجود خرده شیشه علاوه بر پخش زباله و صدمه به كارگران خدمات شهری؛ سبب ایجاد اشكال در فرآیند تولید كمپوست از پسماند تر هم خواهد شد.1398/06/25
19:56:47
5.0 / 5
4351
تگهای خبر: تولید , خدمات , سازمان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
خرید زندگی