خرید زندگی
براساس داده های ۲ ایستگاه فعال؛

هوای اصفهان برای سومین روز پی در پی آلوده است

هوای اصفهان برای سومین روز پی در پی آلوده است

به گزارش خرید زندگی، شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز نهم خرداد برپایه داده های ۲ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۱۰۴ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، میانگین شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۰ بامداد امروز سه شنبه نهم خردادماه در ۲ ایستگاه پایش فعال اداره کل محیط زیست وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان های پروین با ۱۱۹ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در خیابان رودکی به ترتیب با ۹۱ AQI در وضعیت قابل قبول است.
امروز شاخص هوای سجزی با ۱۳۵ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با ۸۰ و مبارکه با ۷۴ AQI در وضعیت قابل قبول به ثبت رسید. ایستگاه سنجش آلودگی خیابان استانداری، احمدآباد و بزرگراه خرازی و همینطور شهر های مجاور اصفهان همچون خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
۱۱ ایستگاه پایش هوا تحت نظارت و کنترل شهرداری اصفهان در خیابان های فرشادی، انقلاب، فیض، رهنان، شهید باهنر، بولوار کاوه، دانشگاه صنعتی، کردآباد، ولدان، میرزا طاهر و سپاهان شهر قطع است و آنطور که مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان اعلام نموده نقص فنی بوجود آمده بدلیل تغییر شبکه ارتباطی ایستگاه های سنجش کیفی هوا و اتصال آنها به سرور سامانه جدید بوده که به زودی این مشکل برطرف و سامانه کنترل برخط کیفیت هوای اداره کل حفاظت محیط زیست و شهرداری اصفهان یکپارچه می شود.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1402/03/09
10:37:31
5.0 / 5
234
تگهای خبر: دولت , سازمان , شهرداری , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خرید زندگی