خرید زندگی
سلاجقه خبر داد؛

ایجاد بانک ذخیره ژنتیک یوز

ایجاد بانک ذخیره ژنتیک یوز

به گزارش خرید زندگی، رییس سازمان محیط زیست با اشاره به ایجاد بانک ذخیره ژنتیک یوزپلنگ، اظهار داشت: در صورت موفقیت این اقدام برای سایر گونه های در معرض خطر نیز انجام و رشته مربوط به این حوزه راه اندازی می شود.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، علی سلاجقه پس از ظهر پنج شنبه در حاشیه بازدید از یک واحد تولیدی مواد شیمیایی در شهرک صنعتی سمنان ضمن بیان این که برای تجهیز بدنه محیط زیست به استفاده از تجهیزات به روز و نوین مورد نیاز است، اظهار داشت: در این جهت مجوز خرید ۱۰۰ دستگاه خودروی خارجی برای تجهیز پاسگاه های محیط بانی گرفته شده است.
وی ضمن بیان این که عرصه وسیع و نیرو انسانی در عرصه محیط زیست کم است، اضافه کرد: همین مهم کافی تا اهمیت استفاده از پهباد ها و همین طور خودرو مناسب بیش از پیش یک ضرورت مهم تلقی شود.
رئیس سازمان محیط زیست استان سمنان بابیان این که محیط زیست با تعداد سه هزار و ۷۰۰ نیرو مدیریت می شود، اظهار داشت: ترتیبی در نظر گرفته شد تا این عرصه ۲۰ میلیون هکتاری تحت کنترل محیط زیست با تجهیزات به روز و جدید به بهترین نحو اداره شود.
سلاجقه ضمن بیان این که بهبود ۲۰ درصد وسیله نقلیه متحرک در امتداد اجرای قانون هوای پاک در دستور کار است، اظهار داشت: برای تامین اتوبوس و تاکسی برقی در ۹ کلان شهر و برنامه ریزی برای بهبود کیفیت بنزین همچون اقدامات در دست اجرا است.
وی ضمن بیان این که ۳۰ هزار میلیارد تومان برای کیفیت سوخت از طرف وزارت نفت منظور شده است، اضافه کرد: برای اجرای قانون هوای پاک سه میلیارد یورو و ۱۰۳ هزار میلیارد تومان باید هزینه شود که رایزنی تامین این مبلغ کماکان ادامه دارد.
معاون رییس جمهور بابیان این که دیگر خبر خوب حوزه محیط زیست به تامین حق آبه کشاورزی از رودخانه هیرمند مربوط می شود، اظهار داشت: پس از رایزنی های بسیار در نهایت افغانستان این حقابه را قبول کرد.
سلاجقه بابیان این که ذخیره گاه زیست کره توران شاهرود همچون زیستگاه های مهم کشور شمرده می شود، اظهار داشت: برای تامین امنیت مسیر عبور یوز مناقصه ای برگزار و ۳۰ کیلومتر آن انجام و ۱۰ کیلومتر دیگر در حال انجام می باشد.
وی با اعلان اینکه ایجاد بانک ذخیره ژنتیک یوز با همکاری جهاد دانشگاهی اقدام ارزشمندی که در حال انجام می باشد، اضافه کرد: در صورت موفقیت این اقدام برای سایر گونه های در معرض خطر نیز انجام و رشته مربوط به این حوزه نیز راه اندازی می شود.


منبع:

1402/02/28
16:10:35
5.0 / 5
248
تگهای خبر: امنیت , تولید , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
خرید زندگی