خرید زندگی
پیام حناچی به سمینار علمی_ تخصصی سلامت مردان؛

مردان از توجه كمتر به خود رنج می برند

مردان از توجه كمتر به خود رنج می برند

شهردار تهران در پیامی به سمینار علمی-تخصصی سلامت مردان، اظهار داشت: مردان از توجه کمتر به خود رنج می برند و نسبت به سلامت خود کم توجه ترند و در این حوزه نقش انجمن اورولوژی ایران بسیار مهم می باشد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، همزمان با آغاز هفته سلامت مردان، سمینار علمی-تخصصی سلامت مردان به همت انجمن اورولوژی ایران و با همکاری شرکت شهر سالم در سالن همایش های بوستان گفتگو برگزار گردید. در این سمینار پیام پیروز حناچی، شهردار تهران قرائت شد که متن کامل این پیام به شرح زیر است: دنیای امروز همراه با تغییرات سریع و ناگهانی است؛ دنیایی که همگامی با آن احتیاج به انعطاف و واکنش های سریع و حساب شده را ضروری می سازد و در این میان بروز پدیده هایی نظیر کرونا شرایط را پیچیده تر هم ساخته است. بر همین مبنا جامعه مردان که در فرهنگ های مختلف نقش ها و مسئولیت های ویژه ای را بر عهده دارند، به همان میزان هم در معرض بیماری ها و صدمه های جسمانی و روانی مختص به خود قرار می گیرند. نقشی که مردان به تدریج همان گونه که «رابرت بلای» در کتاب «مرد مرد» آورده است، در خلال دوران مختلف به ارث برده اند و گرچه از نقش اولیه خویش با تغییر و تعریف کار فاصله گرفته اند اما همچنان در ساختارهای مختلف و رفتارهای در رابطه با هنجارهای مردانه، ریسک بالا را تجربه می کنند. مشاغل خطرناک، وضعیت های اقتصادی و نوسانات آن، بیکاری و حمایت اجتماعی، مسئولیت های اجتماعی و خانوادگی، همگی عواملی هستند که بیماری های مختلفی برای جامعه مردان به همراه دارد. بیماری های قلبی، فشار خون به سرطان های مختلف و بعضاً رایج مردان از یک سو و اختلالات روانی و تاثیر آن بر شرایط جسمانی بخصوص آن بخش که در رابطه با همسران آنها می شود در ایجاد و یا برهم ریختگی تعادل جامعه تاثیر مستقیم می گذارد. از آنجایی که به صورت معمول و بر مبنای مطالعات انجام شده مردان از توجه کمتر به خود رنج می برند و نسبت به سلامت جسمی و روانی خود کم توجه ترند، نقش انجمن اورولوژی ایران کلیدی خواهد بود. اینجانب بعنوان شهردار تهران هر آنچه که در محدوده فعالیتهای مدیریت شهری قرار گرفته و سلامت جامعه را یاری می رساند، مورد تاکید قرار داده و در جهت شعار «تهران شهری برای همه» به هر موفقیتی که به تعادل روانی و جسمانی جامعه یاری برساند، تاکید می ورزم و بطور حتم تلاش و همت خود و همکارانم را در جهت ارتقای کیفیت زندگی مردم معطوف کرده و خواهم کرد ان شاءالله.

گفتنی است، همزمان در حاشیه سمینار علمی-تخصصی سلامت مردان، انجام ویزیت مجانی پزشک، متخصص تغذیه و روانشناس در درمانگاه های ۱۹ گانه شهرداری تهران انجام شد.
حضور تیم اورژانس و فوریت های پزشکی شرکت شهر سالم، از دیگر بخش های مشارکت این شرکت در این سمینار بود.

1399/12/02
20:36:57
0.0 / 5
1026
تگهای خبر: اجتماعی , پزشك , زندگی , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان خرید زندگی
خرید زندگی