خرید زندگی
مدیرعامل شركت مترو خبر داد

تكمیل و تجهیز پایانه كلاهدوز

تكمیل و تجهیز پایانه كلاهدوز

خرید زندگی: مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از تكمیل و تجهیز پایانه كلاهدوز در بخش شرقی خط ۴ متروی تهران اطلاع داد و عنوان كرد: این اقدام به منظور بستر سازی برای كاهش سرفاصله حركتی در خط مذكور از ۴ دقیقه به ۲ و نیم دقیقه و با هزینه ای بالغ بر یك هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در ۲ بخش عمرانی و تجهیزاتی در دستور كار قرار گرفته است.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، علی امام مدیرعامل این شرکت با بیان خبر تکمیل و تجهیز پایانه کلاهدوز در شرقی ترین نقطه خط ۴ متروی تهران عنوان کرد: در سال های گذشته پارکینگ پایانه کلاهدوز راه اندازی شده بود. آنچه که حالا بعنوان پروژه عملیات عمرانی این پایانه در نظر گرفته شده مربوط به راه اندازی بخش تعمیرگاهی است.
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) اظهار داشت: بخش عمرانی این پروژه در ۲ فاز انجام می شود که طراحی فاز اول آن انجام و عملیات عمرانی آن تاچند ماه آینده شروع می شود.
وی با بیان این که طراحی و اجرای فاز دوم این پروژه در برنامه سال آینده قرار دارد، اضافه کرد: پیشبینی می شود ۸۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل بخش عمرانی پایانه کلاهدوز هزینه شود.
امام در مورد پروژه تجهیز پایانه کلاهدوز عنوان کرد: تجهیز این پایانه هم توسط یک پیمانکار به صورت جداگانه صورت خواهد گرفت. مواردی همانند تجهیزات تعمیرگاهی، سیستم شستشوی قطارها و بالابر مهمترین و پر هزینه ترین بخش پروژه تجهیز پایانه کلاهدوز است.
طبق گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، وی با اشاره به اینکه سیستم شستشوی قطار در سال های گذشته از شرکت های چینی خریداری می شد، اظهار داشت: حالا این سیستم از شرکت های داخلی تأمین می شود اما سایر تجهیزات تعمیرگاهی باید از خارج کشور تهیه شود.
مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به این که بر مبنای برآوردهای صورت گرفته تجهیز پایانه کلاهدوز ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه در بر دارد، اظهار نمود: حالا در حال انتخاب مشاور تجهیز پایانه کلاهدوز هستیم. با عنایت به محدودیت بودجه ای آغاز عملیات اجرایی پروژه تجهیز سال آینده انجام می شود.
امام در انتها با اشاره به اینکه تکمیل و تجهیز پایانه کلاهدوز یکی از مهمترین اقدامات برای کاهش سرفاصله حرکتی قطارها از ۴ به ۲ و نیم دقیقه در خط ۴ متروی تهران است، اظهار داشت: به علت این که پارکینگ پایانه کلاهدوز قبلا افتتاح شده بود مدیران در دوره های گذشته برای تجهیز و تکمیل آن رغبتی نداشتند اما با عنایت به این که در دوره فعلی سیاست شرکت مترو کاهش سرفاصله حرکتی قطارها و بهبود خدمات رسانی به شهروندان در کنار تکمیل و توسعه خطوط است، این پروژه با وجود هزینه بالایی که دارد در دستور کار شرکت مترو قرار گرفته است.1399/03/24
14:29:24
5.0 / 5
2570
تگهای خبر: خدمات , شهروند , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
خرید زندگی