خرید زندگی
كرایه تاكسی، مترو و اتوبوس از اول خرداد افزایش می یابد؛

جزئیات كرایه های جدید حمل و نقل عمومی تهران

جزئیات كرایه های جدید حمل و نقل عمومی تهران

به گزارش خرید زندگی افزایش 25 درصدی نرخ كرایه تاكسی، مترو و اتوبوس از آغاز خرداد ماه 1399 در شهر تهران اعمال خواهد شد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محمد علیخانی درباره زمان اجرای افزایش نرخ کرایه تاکسی و بلیت مترو و اتوبوس، اظهار داشت: طبق مصوبه «بودجه سال 1399 شهرداری تهران، سازمان ها و شرکت های تابعه» شورای اسلامی شهر تهران، اعمال افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی شهر تهران باید از آغاز اردیبهشت سالجاری انجام می شد که بنابر دستور ستاد ملی مقابله با کرونا، این افزایش کرایه از آغاز خرداد اعمال خواهد شد.

افزایش 25 درصدی نرخ بلیت مترو
نرخ بلیت مترو شهر تهران در سالجاری، طبق این مصوبه 25 درصد افزایش خواهد یافت.
بلیت تک سفره داخل شهری هزار و 500 تومان
بلیت تک سفره حومه به تهران 200 تومان بیشتر از نرخ بلیت تک سفره داخل شهری در سال 1399
بلیت تک سفره هشتگرد 5 هزار تومان
بلیت تک سفره فرودگاه امام خمینی (ره) همانند سال قبل بدون افزایش 9 هزار تومان
طبق تبصره یکم این مصوبه به شهرداری تهران اجازه داده شده است که به منظور تشویق مسافران به استفاده از کارت بلیت های مبلغ دار، متناسب با مسافت طی شده نسبت به اعمال تخفیف حداکثر تا 50 درصد بهای بلیت تک سفره اقدام نماید.
همچنین شهرداری تهران مجاز است که در مناسبت های پیروزی انقلاب اسلامی ایران (22 بهمن)، رحلت حضرت امام خمینی (ره)، عید سعید فطر، مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس، روز اول مهر برای دانش آموزان و دانشجویان، مسیر برگشت مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین در محدوده زمانی انجام مراسم و در ایستگاه های مربوطه، مراسم شب های قدر (از ساعت 23 تا آخر مراسم جهت شرکت کنندگان در مراسم) و مراسم غبار روبی مزار شهدا در پنج شنبه آخر سال نسبت به عرضه سرویس مجانی به شهروندان اقدام نمایند.

افزایش نرخ بلیت اتوبوس
نرخ کرایه خطوط اتوبوس و مینی بوس امسال نسبت به سال 1398، 25 درصد افزایش خواهد یافت.
در ضمن نرخ کرایه خطوط اتوبوس و مینی بوس در هر خط متفاوت می باشد.
شرکت واحد اتوبوسرانی تهران مجاز است که در صورت راه اندازی زیرساخت پذیرش بلیت تک سفره در ایستگاه های خطوط اتوبوسرانی تندرو، نسبت به صدور و فروش بلیت تک سفره داخل شهری معادل نرخ بلیت تک سفره داخل شهری مترو به منظور استفاده مشترک مسافران در کلیه خطوط تندرو مترو اقدام نماید.

افزایش 80 درصدی نرخ کرایه تاکسی های ویژه
نرخ کرایه انواع تاکسی در شهر تهران امسال تا سقف 25 درصد نسبت به نرخ پایه مصوب سال 1398 افزایش خواهد یافت.
نرخ کرایه تاکسی در نوبت شب از ساعت 22 الی 6 بامداد، 20 درصد به نرخ های تعیین شده، افزوده می شود.
نرخ کرایه ناوگان تاکسیرانی که خدمات ویژه به شهروندان ارائه می کنند تا ۸۰ درصد افزایش خواهد یافت و تعیین نرخ در این تاکسی ها به وسیله تجهیزات محاسبه کرایه انجام می شود.
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، همینطور نرخ کرایه سرویس مدارس هم امسال نسبت به سال 1398 تا سقف ۲۵ درصد با افزایش نرخ روبرو شده است.
به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، تاکسی های ویژه شامل تاکسی های دفاتر ویژه همانند راه آهن، فرودگاه و پایانه های مسافربری غرب، شرق، جنوب و بیهقی هستند که این نوع تاکسی ها اغلب به رنگ زرد خورشیدی و یا با رنگ سبز فسفری با نوار شطرنجی مشکی در بدنه خودرو هستند. آرم و علایم شرکت های تاکسیرانی خصوصی تحت پوشش بر روی درب های جلوی خودرو بوده و همگی دارای تابلوی سقفی با ذکر محل فعالیت(فرودگاه، راه آهن و ترمینال) می باشند. بخش دیگر تاکسی های ویژه تاکسی های ویژه ایستگاهی شامل هتل ها، بیمارستان ها و مراکز تجاری هستند که این نوع تاکسی ها دارای تابلو سقفی با عبارت "تاکسی ویژه" می باشد. تاکسی ویژه برای مراکز تقاضای سفر از جمله: مقابل مراکز خرید، مراکز درمانی، هتل ها، مراکز تفریحی و ورزشی، ایستگاه های مترو و... پیشبینی شده که خدمات آنها به صورت دربستی بوده و دارای مبدأ مشخص می باشد ولی مقصد آنرا مسافران تعیین می نمایند.
منبع:

1399/02/15
21:00:58
5.0 / 5
3095
تگهای خبر: خدمات , ساخت , سازمان , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
خرید زندگی