خرید زندگی
علیجانی:

آلودگی هوا مسئله ملی قابل حل است

آلودگی هوا مسئله ملی قابل حل است

خرید زندگی: دبیر مجمع نمایندگان تهران سوژه آلودگی هوا را مسئله ملی و قابل حل با كمك تمامی دستگاه ها و همكاری دولت و مجلس دانست و اظهار داشت كه با وجود تصویب قانون هوای پاك شاهد اجرای كامل آن نیستیم. اساسا با اجرای آن خیلی از مشكلات حل خواهد شد.


محسن علیجانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آلودگی هوا در تهران و بعضی از كلانشهرها اظهار داشت: منشاء آلودگی هوا در میزان تردد خودرو ها و موتورسیكلت ها است. باید در وهله اول برای توسعه حمل و نقل ریلی اقدامات جامعی صورت گیرد. لازم است دستگاه ها ملزم به انجام وظایف شان شوند، نه اینكه به محض وقوع آلودگی هوا كمیته اضطرار تشكیل شده و منتظر ورود سامانه های بارشی باشم.
بگفته این عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس باید در فرآیندی و با كمك دولت و تمامی دستگاه ها مشكل آلودگی هوا را در سطح ملی حل كرد. تصمیمات كوتاه مدت و بلندمدت نیاز است نه اینكه تصمیمات بیشتر جزیره ای باشد. آلودگی هوا مسئله ملی و قابل حل در فرآیند چند ساله است منوط به اینكه برنامه جامعی برای آن وجود داشته باشد. مجلس نیز قانون هوای پاك را به تصویب رساند كه در صورت اجرای آن خیلی از مشكلات حل خواهد شد. نمونه بارز آن انجام درست معاینه فنی خودرو ها و موتورسیكلت ها است.
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینكه «حدود چند ماه پیش در جلسه ای با حضور استاندار تهران درباره طرح جامع حمل و نقل ریلی و عمومی بحث شد»، اضافه كرد: در همین جلسه شهردار تهران گزارشی برای توسعه مترو داد. هم اكنون ۳۰۰۰ اتوبوس و واگن برای شهر تهران كم داریم كه باید فكری برای آن شود. اساسا توسعه حمل و نقل عمومی امری لازم است كه مشخصا برای تكمیل متروی شهر تهران حداقل به ۴۰ هزار میلیارد تومان پول نیاز است.
علیجانی درانتها با تاكید بر اینكه «باید بسته جامعی برای حمل و نقل عمومی و آلودگی هوا تهیه و اجرایی شود» اضافه كرد: در همین باره بسته جامع حمل و نقل عمومی و كاهش آلودگی هوا در مدیریت شهری و استانداری باید در دستور كار قرار گیرد. حتی در صورت ضرورت باید از مجلس و صندوق توسعه هم كمك گرفت. هنوز بسته جامعی تعریف نشده است.
منبع:

1398/09/11
22:55:43
5.0 / 5
4665
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
خرید زندگی