خرید زندگی
رئیس كمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران تاكید كرد

لزوم نگاه ویژه مدیریت شهری به برگزاری آیین های مذهبی

لزوم نگاه ویژه مدیریت شهری به برگزاری آیین های مذهبی

خرید زندگی: رئیس كمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اختصاص سرفصل مجزایی در بودجه برای برگزاری آیین های مذهبی اشاره كرد: مدیریت شهری در دوره جدید نگاه ویژه ای به آیین های مذهبی دارد.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا محمد جواد حق شناس در یكصد و شصت و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذكری ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) اظهار داشت: در دو سال اخیر رویكرد شورا و شهرداری در جهت تكریم آیین های عزاداری خصوصاً اربعین حسینی بوده است اما متاسفانه بتازگی برای پوشاندن عملكرد غلط گذشته برخی پیام ها به جامعه داده می شود كه شورا رویكرد حمایتگری از آیین های عزاداری و خصوصاً اربعین ندارد.

رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اضافه كرد: در همین راستا اطلاعات غلطی به جامعه داده می شود. از این جهت كه مدیران شهری جدید توجهی به آیین های عزاداری ندارند و برای برگزاری آیین های ماه محرم و اربعین ظرف دو سال قبل شهرداری تهران مشاركت خودرا كاهش داده است.

وی افزود: یكی از خبرگزاری ها روز گذشته در خبری با اشاره به كاهش مشاركت شهرداری تهران در این آیین ها اعلام نموده بود كه بعضی از اعضای شورا مخالفت خودرا برای برگزاری این آیین ها اعلام نموده اند. این خبر دروغ است و این خبرگزاری اگر اشتباه كرده باید آنرا تصحیح كند.

حق شناس تاكیدكرد: ظرف سال های ۹۵ و ۹۶ بودجه تعیین شده برای برگزاری راهپیمایی اربعین ۵ میلیارد تومان بود در صورتیكه در دو سال اخیر این بودجه برای برگزاری آیین های عاشورایی به ۱۰ میلیارد تومان افزایش پیدا كرده است.

رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینكه در دوره های قبل باوجود اعلام بودجه تعیبین شده برای برگزاری این مراسم هزینه های غیر متعارفی انجام می شد و این هزینه چند برابر افزایش پیدا می كرد، اظهاركرد: ظرف دو سال اخیر هزینه ها و بودجه اختصاص پیدا كرده شفاف شده و برمبنای نظر مردم و نمایندگان آنان عمل می شود همین طور وزارت كشور نظارت دقیقی برعملكرد شهرداری تهران در جهت عمل به ماموریت های محول شده انجام داده است.

وی درانتها اظهار داشت: برای نخستین بار در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران برای آیین های مذهبی در بودجه سرفصلی مجزا آمده و حتی در دو سال قبل افزایش هم داشته است. بدین سان شورا نگاه ویژه ای به برگزاری آیین های مذهبی دارد.

منبع:

1398/06/10
13:24:30
5.0 / 5
5200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
خرید زندگی