خرید زندگی

استقرار ایستگاه های سیار در شهر در جهت بسیج ملی كنترل فشارخون

استقرار ایستگاه های سیار در شهر در جهت بسیج ملی كنترل فشارخون

به گزارش خرید زندگی مدیركل سلامت شهرداری تهران از همكاری مشترك با وزارت بهداشت برای اجرای بسیج ملی كنترل فشارخون در پایتخت اطلاع داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، زینب نصیری در نشست هماهنگی اجرای طرح بسیج ملی كنترل فشارخون در شهر تهران كه با حضور مدیران وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: اداره كل سلامت شهرداری تهران و شركت شهرسالم می تواند ظرفیت های خویش را برای اجرای هرچه بهتر این طرح در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد كه این ظرفیت ها شامل ۱۸ درمانگاه شركت شهر سالم و ۳۵۲ خانه سلامت و سراهای محله شهر تهران است.
وی تصریح كرد: شهرداری تهران در حوزه زیرساخت ها و هماهنگی های لازم جهت ایجاد ایستگاه های سیار در معابر و محل های پر رفت و آمد مانند ایستگاه های مترو، پایانه ها، میادین میوه و تره بار، فروشگاه های شهروند و پارك ها می تواند به بسیج ملی كنترل فشارخون كمك نماید، اما پشتیبانی نیروی انسانی مورد نیاز باید توسط دانشگاه های علوم پزشكی استان تهران صورت گیرد.
مدیركل سلامت شهرداری تهران طبق توافق صورت گرفته شركت شهر سالم تصریح كرد: در این كمپین پایش فشارخون بیشتر از ۶۰ هزار كاركنان شهرداری را طبق پروتكل كمپین بسیج فشارخون انجام خواهد داد.
نصیری با اشاره به نقش مهم شهرداری تهران در افزایش آگاهی و اطلاع رسانی شهروندان نسبت به فشارخون بالا و مشاركت در این طرح ملی، خاطرنشان كرد: شهرداری تهران می تواند با استفاده از ظرفیت معابر، سراهای محله، فضای ایستگاه های مترو اتوبوسرانی، تاكسیرانی و خانه های سلامت نسبت به انتقال پیام به شهروندان موثر باشد و قدمی در این طرح بزرگ ملی بردارد.
همینطور علی اصغر فرشاد - رئیس دبیرخانه شورایعالی سلامت و امنیت غذایی در این جلسه ضمن تاكید بر نقش مهم شهرداری تهران در اجرای بسیج ملی كنترل فشارخون در سطح شهر تهران، اظهار داشت: اگر این طرح در تهران با موفقیت همراه باشد، به الگویی برای شهرستان های كشور تبدیل می شود و خوشبختانه این نشست با حضور اداره كل سلامت، شركت شهر سالم، مدیران سلامت مناطق ۲۲ گانه و نمایندگانی از مركز بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت و سه دانشگاه علوم پزشكی تهران، ایران و شهید بهشتی نویدبخش انجام این اقدام مهم می باشد.
وی با اشاره به چگونگی اجرای طرح بسیج ملی كنترل فشارخون در سطح تهران خاطرنشان كرد: خوشبختانه شهرداری تهران اعلام آمادگی كرده است كه خانه های سلامت، ۱۸ درمانگاه و كلینیك تخصصی شهرداری تهران، میادین تره بار، مراكز پرتردد تهران مانند فروشگاه های بزرگ، پایانه ها و مترو برای استقرار ایستگاه های سیار طرح بسیج ملی كنترل فشارخون برای سنجش فشارخون در اختیار نیروهای داوطلب تحت نظارت دانشگاه های علوم پزشكی قرار گیرد.
فرشاد ابراز امیدواری كرد كه با كمك شهرداری در سطح شهر تهران شاهد بسیج ملی همه جانبه برای كنترل فشارخون باشیم.
بنا براعلام روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، كمپین فشارخون شامل دو مرحله است كه مرحله اول اطلاع رسانی از ۲۷ اردیبهشت آغاز و تا آخر ماه رمضان ادامه دارد و مرحله دوم كه مرحله سنجش فشار خون گروه هدف از راه پایگاه های سیار و ثابت است، از عید فطر آغاز و به مدت ۴ هفته ادامه خواهد داشت. این كمپین با ابلاغ رئیس جمهور در خصوص همكاری تمام دستگاه های اجرایی كشور شروع شده است و انتظار می رود امكان پایش فشارخون تمامی شهروندان بالای ۳۰ سال و زنان آبستن محقق شود.1398/03/11
15:47:56
5.0 / 5
3989
تگهای خبر: اجتماعی , امنیت , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی