خرید زندگی
با مصوبه شورای شهر؛

شهرداری ملزم به محاسبه خسارت تاخیر درتكمیل پروژه های نیمه به اتمام رسید

شهرداری ملزم به محاسبه خسارت تاخیر درتكمیل پروژه های نیمه به اتمام رسید

خرید زندگی: با رأی اعضای شورای شهر تهران شهرداری ملزم به محاسبه خسارت تأخیر در تكمیل پروژه های نیمه به اتمام رسید.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، اعضای شورای شهر تهران در صد و بیست و هشتمین جلسه خود و در ادامه بررسی لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران به بررسی تبصره ۲۹ پرداختند.
در تبصره ۲۹ شهرداری موظف شده است؛ معافیت ها، تخفیفات و بخشودگی های قانونی ناشی از اجرای مصوبات شورای شهر تهران و ذیل بند ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری را به صورت جمعی – خرجی در حساب های مربوط به خود ثبت كنند.
مجید فراهانی پیشنهاد اضافه شدن یك بند به تبصره ۲۹ را بیان كرد و اظهار داشت: اینكه هر پروژه ای نیمه تمام چقدر خسارت به وجود می آورد در محاسبات لحاظ نمی گردد ما در پروژه پارس جنوبی محاسباتی انجام دادیم و متوجه شدیم با تأخیر در تكمیل برخی فازهای آن روزانه ۲۱ میلیون دلار به كشور ضرر وارد می شود.
رئیس كمیته بودجه شورای شهر تهران افزود: پیشنهاد ما این است كه بندی به تبصره ۲۹ اضافه شود و طی آن شهرداری ملزم شود عدم النفع تأخیر پروژه ها را محاسبه كنند و به صورت سالانه خسارت های پروژه های نیمه تمام را اندازه گیری كنند.
زهرا نژاد بهرام، عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در مخالفت با پیشنهاد فراهانی اظهار داشت: در قراردادهایی كه با پیمانكاران بسته می شود درصدی را در نظر می گیرند كه شامل موارد مورد نظر آقای فراهانی می شود ضمن اینكه در قراردادهای بالادستی هم چیزی به نام عدم النفع نداریم وقتی مبنای حقوقی را نداریم چگونه می توانیم آنرا اجرایی كنیم؟
در ادامه، ابراهیم امینی، نایب رییس شورای شهر كه در غیاب هاشمی مدیریت جلسه را بر عهده داشت این سوال را بیان كرد كه نتیجه عملی این كار چیست؟
فراهانی در پاسخ به امینی اظهار داشت: این بحث، بحث داخلی شهرداری و شورا است ما فقط به جهت اینكه بدانیم كدام پروژه ها اولویت دارند و مثلاً از ۵۰ پروژه نیمه تمام كدام را باید زودتر تكمیل نماییم، می خواهیم این محاسبات صورت گیرد برای تكمیل پروژه های نیمه تمام نباید فقط بحث پیشرفت فیزیكی پروژه را ملاك قرار دهیم؛ بلكه باید بدانیم به ازای هر روز تأخیر چقدر خسارت وارد می شود.
در نهایت اضافه شدن بند پیشنهادی فراهانی به تبصره ۲۹ با ۱۴ موافق به تصویب رسید.

1397/12/13
13:48:25
5.0 / 5
4217
تگهای خبر: شهرداری , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
خرید زندگی