خرید زندگی
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خبر داد:

تخصیص ۱۰۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه به بیمه سلامت

تخصیص ۱۰۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه به بیمه سلامت

خرید زندگی: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از تخصیص ۱۰۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه به سازمان بیمه سلامت اطلاع داد و اظهار داشت: با این اسناد می توانیم بخشی از معوقات خویش را پرداخت نماییم.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، طاهر موهبتی در نشست خبری امروز در مورد طرح استحقاق سنجی تصریح كرد: این طرح یكی از اقدامات بر مبنای قانون برنامه ششم بود كه در كنار این طرح، رفع همپوشانی هم اجرایی شد و همینطور اجرای طرح راهنمایی های بالینی هم در دستور كار قرار گرفت.
وی تاكید كرد: در حوزه رفع همپوشانی و استحقاق سنجی، مشكل جدی رفع شده و تفاهمی میان سازمان های بیمه گر كه در این حوزه ها فعال می باشند، منعقد شده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینكه تأمین اجتماعی، بیمه سلامت، كمیته امداد و خدمات درمانی نیروهای مسلح، چهار دستگاهی هستند كه تفاهمنامه میان آنها امضا شده است، اظهار داشت: بر طبق این تفاهمنامه ۸ ماده ای طی دو ماه از تاریخ ابلاغ، تمامی سازمان های بیمه ای می توانند به پایگاه استحقاق سنجی بیمه سلامت دسترسی پیدا كنند.
موهبتی با اشاره به اینكه با اجرای این آئین نامه همپوشانی هم برطرف می شود، تصریح كرد: تا آخر سال دو میلیون و ۳۰۰ همپوشانی در غرفه بیمه سلامت حذف می گردد و همینطور هم اكنون در ۹۲ درصد بیمارستان های دولتی، دفترچه بیمه حذف گردیده است.
وی با اشاره به اینكه با سازمان نیروهای مسلح ۲۰۰ هزار همپوشانی داشتیم، اظهار داشت: این همپوشانی امروز برطرف شده و همینطور ۳۵ مورد راهنمای بالینی هم حذف گردیده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در مورد داروهای OTC مانند استامینوفن و سرماخوردگی و... اضافه كرد: این داروها بدون نسخه و ارزان توزیع می شد، بنابراین در سال ۹۶ در شورای عالی بیمه در وزارت رفاه تصمیم گرفته شد كه به علت صیانت از سلامت مردم و نه به علت مسائل مالی، داروها از شمول شورای عالی بیمه حذف شوند و بر این اساس با حذف ۸۱ دارو از پوشش بیمه، ۴۰ تا ۴۵ میلیارد تومان صرفه جویی شد كه البته قرار نیست به خزانه بازگردد و در خود سازمان برای بیماران خاص هزینه خواهد شد.
وی در مورد مدیریت هزینه كرد در سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: برای جبران كسری های خودمان از هفت ماه پیش مدیریت هزینه را در دستور كار قرار دادیم و امروز توانستیم از این طریق، بخشی از كسری هایمان را جبران نماییم.
موهبتی در ارتباط با اخباری در خصوص گذاشتن سقف برای داروخانه ها تاكید كرد: این مورد به هیچ عنوان صحت ندارد و ما معتقد به گذاشتن سقف برای داروخانه ها نیستیم، اما مشخص نمی باشد برخی ها چه سودی از عرضه این اخبار می برند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینكه بیمه مجانی در حال انجام می باشد، خاطرنشان كرد: ۴۰ میلیون نفر هم اكنون بیمه مجانی دارند، اما یعنی در این ۴۰ میلیون نفر، افرادی نیستند كه بتوانند ماهیانه ۲۲ هزار تومان حق بیمه خویش را پرداخت كنند؟
وی افزود: برای سیستم سرپایی و پاراكلینیك، هیچ سقف ریالی نگذاشته ایم و تولید ۷۳ درصد خدمات ما در بخش دولتی و دانشگاهی است كه تفاهمنامه ای با آنها امضا كرده ایم كه با مدیریت هزینه، پرداختی ها منظم خواهد شد. بر این اساس معوقات خویش را به مرور پرداخت می نماییم.
موهبتی تصریح كرد: یكی از اشكالات ما در سال ۹۶ این بود كه بدهی سال ۹۵ را پرداخت می كردیم، اما از ابتدای سال جاری تصمیم گرفتیم كه با دریافت اسناد هر ماه، هزینه های همان ماه را پرداخت نماییم.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون ۷۵۰۰ میلیارد تومان معوقات ما است، اظهار داشت: این در شرایطی است كه پرداخت های ما به مراكز طرف قرارداد امسال به روز شده است و چنانچه این روش پرداختی را تا دو، سه سال ادامه دهیم، معوقات ما چندین سال بعد صفر خواهد شد و همه اینها در صورتی است كه سازمان مدیریت، پول ما را بدهد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خاطرنشان كرد: روز گذشته هزار میلیارد تومان اسناد خزانه برای معوقات ما اختصاص داده شد كه این اعتبار باید به سمت پرداخت معوقات بیمارستان ها برود.

1397/04/17
13:42:18
5.0 / 5
4743
تگهای خبر: خدمات , دولت , سازمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
خرید زندگی