خرید زندگی

تنفس هوای مطلوب در 7 کلانشهر

تنفس هوای مطلوب در 7 کلانشهر

به گزارش خرید زندگی، بر مبنای اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست همه هفت کلانشهر کشور امروز(21 شهریورماه) هوای مطلوبی داشته اند.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، برمبنای اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست درباره ی کیفیت هوای هفت کلانشهر کشور، امروز(۲۱ شهریورماه) آلاینده شاخص هوای کرج ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۹۸ و در وضعیت قابل قبول است اما در آستانه شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

مردم در پنج کلانشهر اهواز، شیراز، تهران، مشهد و اراک هوای قابل قبول را با رسیدن به عدد ۹۲، ۸۹، ۸۴، ۸۴ و ۷۴ تجربه کرده اند. آلاینده شاخص هوا در تهران، مشهد و شیراز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و در دو کلانشهر اراک و اهواز ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون است.

اهالی شهر تبریز هوای پاک را با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با رسیدن به عدد ۳۳ تنفس کرده اند.

به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1401/06/22
09:55:54
5.0 / 5
40
تگهای خبر: سازمان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
خرید زندگی