خرید زندگی

۶۰ درصد معتادان در تهران هستند

۶۰ درصد معتادان در تهران هستند

شهردار تهران با تاکید بر لزوم تحول همزمان در روح و جسم شهر، اظهار داشت: باید مسیری دنبال نماییم تا مردم بیایند پرچم تغییر و تحول را به دست بگیرند و شهرداری نیز یک نهاد خدمت گزار اجتماعی باشد و باید تحول را در قالب روح و جسم شهر توامان دنبال نماییم.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی شهردار تهران در نشستی با رئیس فدراسیون کشتی با تاکید بر این نکته که شهرما شهری است که غیر از پایتخت بودن هویت دیگری ندارد، اظهار داشت: با شهری مواجه هستیم که هرگوشه آنرا که نگاه می نماییم نیازمند تغییر تحول است و به تعبیر رهبر انقلاب، تهران یک کشور است.
وی ادامه داد: شهرداری تهران نیز برای خود مشکلاتی دارد اما اساس و کاری که ما دنبال می نماییم، برمبنای شعار خود «تهران؛ کلانشهر الگوی جهان اسلام» شهر تهران را با ادعای بزرگ به الگویی جهانی تبدیل نماییم که از آن سر دنیا نیز تهران را به این هویت بشناسند.
زاکانی افزود: نکته دوم میخواهم ناظر به مردم صحبت کنم و توجه ما به این است مسیری را برویم که خود مردم بیایند پرچم تغییر و تحول را به دست بگیرند و شهرداری نیز یک نهاد خدمت گزار اجتماعی باشد و باید تحول را در قالب روح و جسم شهر توامان دنبال نماییم.
او افزود: این عرایض را بیان کردم تا تاکیدی باشد بر این مطلب که برای ما مهمست که هویت شهر خودمان را بسازیم تا هر کس از سراسر دنیا تهران را به آن هویت بشناسد و اگر بتوانیم سبک زندکی ایرانی-اسلامی را ایجاد نماییم به شدت گسترش پیدا می کند و جنبه اساسی ان این است که مانند انقلاب که چشم جهانیان را خیره کرد اسلام را در مقام عمل بتوان بر روی زمین بتوان دید.
شهردار تهران اضافه کرد: برای این مقصود هدف ما در مدیریت شهر این است فعالیت بر مدار محله و مسجددارای شکل بگیرد و دراین زمینه و هدف هر وظیفه ای داشته باشیم بی دریغ در جهت توسعه فعالیت به کار خواهیم گرفت.
زاکانی با تاکید بر این نکته که به شدت نسبت به مسئولیت های خود احساس وظیفه می نماییم و وظایف بزرگی داریم اظهار داشت: از ۲۱ هزار معتاد ۶۰ درصد آن در تهران است که یک هزار نفر آنها از بانوان هستند و در ادامه معضلات اجتماعی نیز باید بگویم، ۳۰ هزار زندانی داریم که خانواده آنها در تهران است و تا به امروز شهرداری بعنوان مثال با معضلی به نام معتاد متجاهر کاری نداشت و نسبت به آنها می گفتند اینها را به حال خود رها کنید و کاری به آنها نداشته باشید و این نیز سبکی زندگی است که آنها دنبال می کنند اما اعتقاد ما این است که آنها خواهر، مادر، برادر و پدران ما هستند.
بر طبق گزارش پایگاه خبری شهر، زاکانی در خاتمه اشاره کرد: شهرداری وارد میدان شده است و خودرا مسئول میداند و شهرداری پای کار است تا معتادان متجاهر را ساماندهی کند و ۴-۵ سال پای آنها بماند برای اینکه زمانی که معتاد پاک می شود باید دست آن به دست فردی برسد که داخل مسجد است تا از او صیانت شود و مسجد برای ما رکن است در محور کارهای اجتماعی ۵۲ فعالیت تعریف کردیم تا مساجد با هم رقابت کنند و برای این اقدام ها نیاز به الگو داریم که مسجد جامع صفا نیز یکی از این الگوهاست.1400/09/05
21:09:02
5.0 / 5
252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
خرید زندگی