خرید زندگی
وزیر راه و شهرسازی:

مسکن مازاد تولید نمی نماییم

مسکن مازاد تولید نمی نماییم

اردبیل وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در قالب طرح جهش تولید مسکن واحدهای مسکونی مازاد تولید نمی نماییم بلکه تقاضامحور این کار را انجام می دهیم.


رستم قاسمی ۲۹ مهر در دیدار با امام جمعه اردبیل اظهار نمود: سفر رییس جمهور با همراهی وزرا با هدف بررسی مشکلات و کاستی های استانها انجام می شود که ما نیز پیش از ورود رییس جمهور با حضور در استان اردبیل در بخش های زیرساختی خصوصاً جاده، راه آهن، فرودگاه و مسکن تلاش می نماییم تا خواسته ها و مطالبات مردم استان را به گوش هیئت دولت برسانیم.
وی اشاره کرد: در زمینه مسکن دولت اقدامات خوبی را در قالب طرح جهش تولید مسکن آغاز نموده تا با ابلاغ این مصوبه از طرف مجلس ما بتوانیم افراد واقعی را که نیاز به مسکن دارند، شناسایی و آنها را در چهار سال صاحب خانه نماییم.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در سال اول با شروع عملیات راه اندازی دو میلیون واحد مسکن کار را شروع می نماییم چونکه دو سال راه اندازی این واحدها بطور می انجامد و مابقی دو میلیون واحد را نیز در سال سوم دولت شروع خواهیم کرد.
قاسمی از پرداخت تسهیلات مسکن تا ۴۰۰ میلیون تومان به گروههای مختلف و دهک های جامعه آگاهی داد و اضافه کرد: پرداخت این تسهیلات برای دهک های پایین با نرخ سود پنج و هفت درصد خواهد بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: دولت مابه التفاوت این تسهیلات را پرداخت کرده و از لحاظ پروانه ساخت و سایر زیرساخت ها و مراحل آماده سازی از جانب متقاضیان پولی پرداخت نخواهد شد.
قاسمی ثبت نام متقاضیان را در سامانه ثمن تصریح کرد و افزود: ما تلاش می نماییم تا با تجربه موفق مسکن مهر ایرادات و اشکالات را رفع و مسکن را متقاضی محور بسازیم.
وی سهمیه استان اردبیل را در گام اول ۴۰ هزار واحد اعلام نمود و افزود: در گام بعدی نیز به تناسب تقاضایی که از طرف مردم انجام می شود، ۴۰ هزار واحد دیگر نیز پیش بینی شده است.
قاسمی در مورد پیشنهاد امام جمعه اردبیل در خصوص راه اندازی راه آهن اردبیل به سمت پارس آباد با مشارکت بخش خصوصی بیان کرد: با توجه به این که دولت در تامین منابع مالی با مشکلاتی روبه روست ما آمادگی داریم از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه گذاران به مدت ۱۵ تا ۳۰ سال در راه اندازی چنین پروژه هایی استفاده نمائیم.
ایشان سپس سخنان خود اظهار نمود: سرمایه گذاران می توانند در بخش راه آهن و آزادراه با وزارت راه و شهرسازی مشارکت کنند تا زمینه برای تکمیل این پروژه ها فراهم آید.
وزیر راه و شهرسازی که قبل از سفر رییس جمهور وارد استان اردبیل شده، در بدو ورود در فرودگاه اردبیل از باند اصلی فرودگاه بازدید کرد تا در جریان آخرین وضعیت بهسازی باند اصلی فرودگاه، نصب روشنایی و سیستم آیلس آن قرار گیرد.
بگفته وزیر راه و شهرسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل در هفته های آتی آماده بهره برداری کامل خواهد شد که با تجهیز این فرودگاه به مجهزترین دستگاه آیلس، کنسلی های پرواز نیز به کمتر از ۲۰ درصد خواهد رسید.1400/07/30
23:31:38
5.0 / 5
237
تگهای خبر: بهسازی , تولید , جاده , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
خرید زندگی