خرید زندگی

حمل و نقل عمومی پایتخت آماده بازگشایی مدارس

حمل و نقل عمومی پایتخت آماده بازگشایی مدارس

خرید زندگی: با آنکه روز و ماه دقیق بازگشایی حضوری مدارس و حضور دانش آموزان در مدارس در شروع سال تحصیلی جدید به سبب ویروس کرونا و شیوع بیماری بطور یکسان هنور معین نمی باشد، اما با این وجود حمل و نقل عمومی در حالت آماده باش است تا هر زمانی که اعلام گردید دانش آموزان می توانند حضوری به مدرسه بروند، غافلگیر نشده و تردد دانش آموزان چه با سرویس مدرسه و چه با مترو و اتوبوس مبتلا به اختلال نشود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، با وجود همه ابهامات اما در هفته اول شهریور ماه جاری علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام نمود که تلاش بر بازگشایی مدارس بصورت حضوری است و واکسیناسیون معلمان و والدین و سرویس مدارس و کادر مدارس انجام می شود، ضمن این که امکان تامین واکسن برای دانش آموزان از ۲ کشور کوبا و چین مدنظر قرار گرفته و پیش بینی شده است که از اول آبان ماه همه مدارس و از اول مهر ماه ۳۰ تا ۴۰ درصد مدارس بصورت حضوری بازگشایی شوند.
آمادگی خدمات مدارس برای بازگشایی حضوری مدارس
روشنی مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران درباب تمهیدات سازمان تاکسیرانی برای ساماندهی سرویس مدارس در آستانه مهر ماه با اعلان اینکه با وجود آنکه هنوز زمان بازگشایی حضوری مدارس در سال تحصیلی جدید باتوجه به شرایط کرونائی معین نمی باشد، به ایسنا می گوید: با این وجود اقدامات لازم را درباب ساماندهی خدمات مدارس انجام داده ایم تا در هر زمانی که اعلام گردید مشکلی درباب ساماندهی خدمات مدارس نداشته باشیم.
وی با اعلان اینکه کارگروه ماده ۱۸ برای ساماندهی سرویس مدارس تشکیل شده و فراخوانی برای جذب پیمانکار صادر کردیم، می افزاید: پروسه پایش پیمانکاران انجام شده است و با هماهنگی پلیس راهور و اداره آموزش و پرورش شهر تهران ستاد مرکزی برای وضعیت سرویس مدارس جدا از کارگروه ماده ۱۸ به وجود آورده ایم.
روشنی ادامه می دهد: این کارگروه سرویس مدارس در سطح مناطق نیز تشکیل شده و با حضور معاون حمل و نقل هر منطقه و اداره تاکسیرانی منطقه، مسئول راهور و مسئول اداره آموزش و پرورش هر منطقه تشکیل می شود و برای نخستین بار است که نظارت بر خدمات مدارس در این سطح به مناطق سپرده شده است.
وی با اعلان اینکه آموزش های لازم انجام شده و آمادگی داریم حتی اگر اول مهر ماه زمان شروع سال تحصیلی حضوری باشد نسبت به ارائه خدمات به دانش آموزان اقدام نماییم، می گوید: سرویس مدارس برمبنای تقاضای مدارس ارائه خدمات می کند که تا کنون حدود ۴۰۰ پیمانکار اعلام آمادگی کردند و شرایط لازم برای ارائه خدمات به مدارس را دارند، اما منتظر اعلام وزارت آموزش و پرورش در مورد نحوه فعالیت مدارس در سال تحصیلی جدید خواهیم بود.
ورود۵۰۰ اتوبوس جدید به پایتخت
فعالیت مجدد خطوط سرویس مدرسه

با شروع سال تحصیلی حضوری اتوبوسرانی نیز آماده است بگونه ای که محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران نیز در مورد تمهیدات شرکت واحد اتوبوسرانی همزمان با شروع سال تحصیلی با اشاره به عدم تعیین نهایی بازگشایی حضوری مدارس می گوید: تا حالا آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، شروع سال جدید تحصیلی را در آبان ماه اعلام نمودند و بنا بر این در تلاش هستیم تا ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل تهران اضافه نماییم.
وی با اعلان اینکه قرارداد خرید ۲۰۰ دستگاه انجام گرفته و تفاهم نامه آن با دو شرکت انجام شده و قرارداد آن به زودی منعقد خواهد شد، می افزاید: همین طور ۳۰۰ دستگاه از اتوبوس های دو کابین و تک کابین درحال تعمیر و تجهیز هستند تا آماده به کار شوند و با شروع سال تحصیلی وارد چرخه خدمت رسانی شوند.
ترفع از فعالیت مجدد خطوط سرویس مدرسه با بازگشایی حضوری مدارس آگاهی داد و ادامه می دهد: در سنوات گذشته در هر منطقه یک خط سرویس مدرسه برای ارائه خدمات به دانش آموزان ایجاد شد؛ اما با غیرحضوری شدن مدارس در پی شیوع کرونا، فعالیت این خطوط نیز متوقف گردید اما هر زمانی که مدارس حضوری فعال شوند این خطوط نیز بلافاصله فعال خواهند شد.

مترو آماده حضور دانش آموزان

به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، علی عبداله پور مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه نیز درباره تمهیدات مترو برای شروع سال تحصیلی جدید به ایسنا می گوید: هنوز زمان دقیق حضوری فعالیت مدارس اعلام نشده است. اما تمهیدات لازم اندیشیده شده تا بمحض بازگشایی حضوری مدارس و حضور دانش آموزان کار را شروع نماییم.
وی با اشاره به اینکه در این شرایط سرفاصله حرکت قطارها با همین شدت ادامه خواهد داشت، می افزاید: سرفاصله ها در خط ۱ و ۲ هم اکنون ۴ دقیقه، درخط ۳ مترو ۵ دقیقه، در خط ۶ مترو ۱۲ دقیقه و در خط ۵ و ۷ نیز ۱۰ دقیقه است.
وی ادامه می دهد: ضد عفونی کردن قطار و ایستگاهها و همین طور کنترل ماسک مسافران با شدت ادامه خواهد داشت.
عبداله پور درباب ازدحام در ایستگاههای تقاطعی نیز می گوید: اگر ازدحام مسافران با بازگشایی حضوری مدارس زیاد باشد نسبت به اعزام قطارهای فوق العاده اقدام خواهیم کرد.
وی ادامه می دهد: نظافت سالن، سکوها، شستشوی صندلی سکوها، پله های برقی، گیت ها، ورودی ها، نمادهای آرم مکعبی مترو در ورودی ایستگاه ها، تابلوهای نام ایستگاه ها و رفع نقصها احتمالی همچون روشنایی تمامی نقاط ایستگاه، محوطه ها، آراستگی فضای سبز و اهتمام در افزایش گل و گیاه محوطه ها و حصول اطمینان از عملکرد تمامی تجهیزات و امکانات ایستگاه ها بخش دیگری از کارهای انجام شده برای استقبال از مهر می باشد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران خاطرنشان می کند: بازدید از کپسول های آتش نشانی موجود درایستگاه ها و قطارها، شستشوی محفظه کپسول آتش نشانی و هواکش های میان تونلی و همین طور باتوجه به ادامه شیوع ویروس کرونا درایام باقیمانده از سال جاری عملیات ضد عفونی و شستشوی ایستگاه ها و قطارها برای حفظ سلامت مسافران و پرسنل ادامه خواهد داشت.
منبع:

1400/06/29
13:48:49
5.0 / 5
183
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پلیس , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
خرید زندگی