خرید زندگی
معاون استاندار تهران اعلام كرد

آخرین وضعیت ساخت بیمارستان های ملارد و پیشوا

آخرین وضعیت ساخت بیمارستان های ملارد و پیشوا

به گزارش خرید زندگی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به تکمیل بیمارستانهای قدس و ملارد از گام بلند استان تهران برای افزایش سرانه بهداشتی و درمانی در سطح استان آگاهی داد و اضافه کرد: بررسی تخلف اعضای شورای شهر قرچک در دستور کار دادستانی و مراجع قضایی قرار گرفته است.


عبدالرضا چراغعلی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند تکمیل بیمارستانهای استان تهران و افزایش سرانه درمان در سطح استان اظهار داشت: تجربه انتشار کرونا نشان داد که باید به سرانه درمان نگاه ویژه ای داشته باشیم؛ بر همین مبنا ظرف یک سال قبل در جهت تکمیل پروژه های بیمارستانی در سطح شهرستانهای استان تهران گام های موثری برداشته شده است.
وی ادامه داد: ساخت بیمارستان ملارد، یکی از مهم ترین پروژه های سال قبل بود که هم اکنون این پروژه به نصب تجهیزات رسیده است. خوشبختانه با راه اندازی این مرکز که تابحال ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، کمبودها در حوزه سرانه درمانی این شهرستان تا حد زیادی حل و فصل می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در ادامه به ساخت بیمارستان شهرستان «پیشوا» اشاره نمود و اضافه کرد: در این شهر هم با کمبود سرانه درمانی مواجه هستیم که البته ساخت بیمارستانی در ان اغاز شده بود ولی متاسفانه ناتمام ماند بنابراین برنامه ما این است که اسکلت پروژه این بیمارستان را در دست گرفته و آنرا تکمیل نماییم، بدون شک سیاست و برنامه ما در استان تکمیل پروژه های ناتمام است.

چراغعلی ضمن اشاره به افتتاح بیمارستان «شهر قدس» در انتهای سال گذشته اظهار داشت: یکی از دستاوردهای حوزه عمران در افزایش سرانه های بهداشتی و درمانی، بهره برداری از بیمارستان شهر قدس بود که می تواند نقش موثری در افزایش سرانه درمانی شهرستان قدس و محدوده ان داشته باشد. از طرفی در «اسلامشهر» که شهر دوم استان تهران به حساب می آید هم مشکلات مراکز درمانی وجود دارد که امیدواریم بتوانیم با ارتباط سازنده با وزارت بهداشت بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی در این منطقه راه اندازی نماییم.

وی افزود: در جهت افزایش سرانه درمانی استان تهران در «بومهن» هم یک مرکز درمانی با همکاری خیرین ساخته شده است؛ در شهر تهران هم با مشارکت بخش خصوصی در زمینه بهداشت و درمان اتفاقات خوبی افتاده است.
معاون استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود درباره تخلف برخی اعضای شورای شهر قرچک اظهار داشت: مبحث جهت بررسی در دستور کار دادستانی و مراجع قضایی قرار گرفته است بنابراین باید تا آخر بررسی ها منتظر باشیم. بدون شک شوراهای شهر باید پاسخگوی لغزش ها باشند و بدانند که با آنها برابر قانون و مقررات برخورد شد اما علیرغم موارد محدودی که از جانب بعضی از اعضای شورای شهر و روستا در استان اتفاق افتاده، در مجموع عملکرد اعضای شورا در استان تهران قابل دفاع است.

وی تصریح کرد: اعضای شوراهای شهر باید با قراردادن شفافیت بعنوان سرلوحه کار خود بگونه ای عمل کنند که در راه تحقق ارمان های نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گیرند. هم اکنون با وجود بیشتر از دو هزار عضو شورای اسلامی شهر و روستا در استان تهران، درصد کمی از آنها تابحال گرفتار لغزش شده اند.
منبع:

1400/01/27
22:13:16
5.0 / 5
810
تگهای خبر: بهداشت , ساخت , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
خرید زندگی