خرید زندگی
محسن هاشمی تاكید كرد

ضرورت بهره گیری سازمان آتش نشانی از شبكه های اجتماعی برای تعامل با شهروندان

ضرورت بهره گیری سازمان آتش نشانی از شبكه های اجتماعی برای تعامل با شهروندان

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر ضرورت بهره گیری سازمان آتش نشانی از شبكه های اجتماعی برای تعامل با شهروندان و اطلاع رسانی، اظهار داشت: آتش نشانان مدافعان ایمنی جامعه هستند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی در آئین گرامیداشت روز آتش نشان که در محل شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، ضمن گرامیداشت این روز و یاد و خاطره شهدای آتش نشان اظهار داشت: در ابتدا آرزوی بهبودی برای خانم صدراعظم نوری دارم که اگر این اتفاق برای ایشان نمی افتاد و همینطور آقای میلانی و خانم خداکرمی که با ایشان جلسات زیادی داشتند حتما امروز در این مراسم از اعضای کمیسیون سلامت شورا هم حضور داشتند. همانطور که می دانید جلسه امروز شورا برای گرفتن تست کرونای اعضا و کارکنان شورا تعطیل شد. بنابراین باید اعضای شورا را ببخشید و امیدواریم در جلسات بعدی خدمت شما حضور داشته باشند.
وی ادامه داد: ما هفته دفاع مقدس را پشت سر گذاشتیم و باید دقت کنیم که دفاع فقط مختص نظامیان نیست. نظامیان مدافعان امنیت جامعه هستند و پزشکان و پرستاران مدافعان سلامت، محیط بانان مدافعان محیط زیست و آتش نشانان مدافعان ایمنی جامعه، بنابراین باید ارزش زحمات و خطراتی که همه این عزیزان برای صیانت از هموطنان به جان می خرند دانست و مورد تقدیر واقع شود.
وی افزود: هفتم مهر ماه در تقویم ایران روز آتش نشان نامگذاری شده، البته روز جهانی آتش نشان چهارم ماه می یعنی نیمه اردیبهشت ماه است اما به سبب حماسه آتش نشانان ایرانی در مهار آتش سوزی پالایشگاه آبادان از 20 سال قبل هفتم مهر ماه بعنوان روز آتش نشانی و ایمنی در ایران نامگذاری شده است.
وی اشاره کرد: آتش نشانی به مفهوم مدرن آن در ایران از تبریز و حدود 170 سال قبل یعنی در سال 1221 شروع شد و در تهران هم اولین ایستگاه آتش نشانی در ابتدای قرن فعلی یعنی در سال 1307 تاسیس شد و تهران کمتر از یک قرن است که با مفهوم ایمنی و آتش نشانی به صورت علمی و ساختاری آشنا شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه ایمنی با احساس ایمنی متفاوت می باشد، اضافه کرد: گاهی شهروندان در یک ساختمان و فضای ناایمن زندگی می کنند ولی به سبب ناآگاهی و رخ ندادن سانحه احساس امنیت و ایمنی می کنند و گاهی در یک ساختمان نسبتا ایمن زندگی می کنند اما به سبب رخ دادن سوانح در اطراف خود احساس ناایمنی و ترس دارند.
وی ادامه داد: فضایی که بعد از سانحه پلاسکو و همینطور کلینیک سینامهر در شهر تهران به وجود آمده بر احساس ناایمنی شهروندان دامن زده، در صورتیکه شاید طی چند سال گذشته گام های خوبی در استاندارد سازی ساخت و پیشگیری و هم در تأمین و تقویت تجهیزات اطفای حریق در شهر تهران برداشته شده است اما این بهبود هنوز به مردم منتقل نشده است.
وی افزود: البته این احساس ناایمنی را می توان یک فرصت هم تلقی نمود. به شرط آنکه سازمان آتش نشانی و شهرداری در مقابل آن منفعلانه عمل نکنند و تلاش نکنند با بیانیه تکذیب و اقدامات کلیشه ای با آن برخورد کنند. یکی از ضعف های سازمان آتش نشانی تهران در بخش اطلاع رسانی است در حالی که امروز با توسعه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یکی از موثرترین ابزارها در تحقق اهداف سازمان های مختلف اجتماعی استفاده از انتشار اطلاعات و تعامل با شهروندان است.
وی اشاره کرد: روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که باید در فرایند کارشناسی پخته و قابل اجرا گردد. به هر حال سازمان آتش نشانی می تواند از حساسیت به وجود آمده در جهت جذب و تقویت امکانات و نیروی انسانی و هم در جهت رفع موانع قانونی و موازی کاری استفاده نماید.1399/07/08
23:43:35
5.0 / 5
1255
تگهای خبر: اجتماعی , امنیت , پزشك , خدمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
خرید زندگی