خرید زندگی
رییس شورای شهر تهران خبر داد

100 تذكر بی پاسخ اعضای شورای شهر تهران به شهرداری

100 تذكر بی پاسخ اعضای شورای شهر تهران به شهرداری

به گزارش خرید زندگی رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه ظرف سه سال عمر شورا حدود ۷۰۰ تذكر داده شده است، از بی پاسخ ماندن حدود ۱۰۰ تذكر اطلاع داد و اضافه كرد: تعدای از پاسخ ها هم اعضا را قانع نكرده است.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در حاشیه دویست و سی و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز از ساعت ۷: ۳۰ بامداد جلسه هم اندیشی خویش را آغاز کردیم و عمده بحث با شهردار تهران در این نشست درباره تذکرات اعضا بود. در طول سه سال نزدیک ۷۰۰ تذکر به شهرداری داده شده که حدود ۱۰۰ تذکر هنوز پاسخ داده نشده و بخشی از تذکرات هم مشکل داشت به علت اینکه اعضا از پاسخ ها قانع نشده اند.
وی ادامه داد: بر همین مبنا اعضا علاقه داشتند که در مورد نحوه تذکرات و پیگیری مدیران شهرداری نسبت به تذکرات صحبتی داشته باشند که امروز این صحبت ها انجام شد و شهردار در این خصوص پاسخ دادند؛ چون در سال اخر هستیم اعضا معتقدند که باید تذکرات اجرایی شود.
وی افزود: در جلسه هم اندیشی امروز مدیران محله ای بحث دیگری بود که با عنایت به کمبود وقت برای جلسه اینده ماند و بعد از آن هم صحن علنی شورا شروع شد که با تذکرات زیاد اعضا در حوزه های مختلف همراه بود؛ بعد از آن هم وارد دستور کار شدیم و ابتدا یک فوریت تبصره ای از مصوبه گردشگری و پرداخت هزینه های ساخت و ساز پروژه های گردشگری مورد بررسی قرار دادیم که نهایتا به تصویب رسید.
وی تصریح کرد: در دستور بعدی بحث المان های شهری و مکان های مهم شهر تهران از نظر میراث فرهنگی و حتی تنوع گونه های شهر مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد سریعا نسبت به تهیه رمزینه برای المان های شهری از راه QR کد اقدام گردد.
ریاست شورای شهر تهران درباره اهمیت طرح هایی که بر مبنای نوبت در صحن شورا مطرح می شوند، اظهار داشت: طرح ها و لوایح بر مبنای آئین نامه وارد صحن شورا می شوند. در این عرصه کمیسیون های شورا فعال می باشند. در نتیجه وقتی طرحی یک فوریتش تصویب می شود به کمیسیون می رود و بعد از بررسی در دستور کار قرار می گیرد. گاهی اعضا به علت مشاورانی که دارند نسبت به مصوبات حساس می شوند و در آن مورد کار می کنند و پیشنهادات زیاد می شود؛ در حقیقت احساس مسئولیت می کنند و تلاش می کنند نظرات خویش را در مصوبه بیاورند. بطور قطع لزوم طرح ها را اعضا تشخیص می دهند.
وی در پاسخ به سوالی درباره نگرانی از پرداخت حقوق کارکنان شهرداری تهران و مسائل مالی این مجموعه که توسط یکی از اعضای شورای شهر تهران مطرح شده بود، اظهار داشت: آقای رسولی منظورشان این بود که قانون بودجه ابلاغ گردیده و باید شهرداری فعال شود و قانون بودجه را اجرا نماید. درآمدی که در قانون دیدیم شهرداری بدست آورد و اگر کمکی لازم دارند باید به صورت لایحه برای شورا ارسال نمایند تا این کمک صورت گیرد.
هاشمی در مورد استخدام های جدید شهرداری تهران هم اظهار داشت: در مورد پرسنل شهرداری تهران در قانون برنامه سوم شهر تهران و بودجه آمده است شهرداری باید سالانه ۶ درصد از نیروهای خویش را کم کند؛ اما این امکان را هم دارد که بتواند نیروی جدید بگیرد، اما برایند این رفت و آمد نیروها باید این گونه باشد که کلا کمتر از ۴ درصد سالانه کم شود و تابحال شهرداری این کار را به خوبی و با موفقیت انجام داده است.
وی تصریح کرد: در شورای سوم حدود ۷۰ هزار نفر نیرو در مجموعه شهرداری تهران وجود داشت که امروز به کمتر از ۶۲ هزار نفر رسیده؛ بنابراین شهرداری وظیفه خویش را به درستی انجام داده است و می تواند دست به چنین اقداماتی بزند.
وی درباره بسته محرک اقتصادی ناشی از انتشار کرونا ویروس هم اظهار داشت: این بسته برقرار است، اما مقداری اثر خویش را از دست داده بنابراین مقرر شد بازنگری شود، اما هنوز به صحن شورا نیامده است.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره استقبال از مهر و اقدامات انجام شده در حوزه حمل و نقل عمومی اظهار داشت: بحث کرونا ویروس حمل و نقل عمومی را تضعیف کرد و اکثرا اعلام می شود کاری نماییم فعلا مردم از مترو و اتوبوس استفاده نکنند؛ چون که یکی از نقاط پرتحرک انتقال ویروس می تواند حمل و نقل عمومی باشد؛ در نتیجه در مورد ماه مهر و حمل و نقل عمومی اتفاقی ویژه نیفتاد.
منبع:

1399/06/30
22:01:06
5.0 / 5
1659
تگهای خبر: ساخت , شهرداری , شورای شهر , كمك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
خرید زندگی