خرید زندگی
گزارش خرید زندگی؛

محرومیت دانش آموزان عشایری خراسان شمالی از شاد

محرومیت دانش آموزان عشایری خراسان شمالی از شاد

نبود اینترنت، جمعیت كم مدارس و سفید بودن وضعیت كرونا در مناطق عشایری خراسان شمالی سبب شده است دانش آموزان این قشر به صورت حضوری در كلاس درس حاضر شوند.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: خراسان شمالی یکی از استان های دارای جمعیت عشایری به حساب می آید. جمعیتی که با تلاش فراوان زندگی خویش را سپری می کنند و با کمترین امکانات بیشترین تولید و فرآوری را برای استان رقم می زنند.
در مناطق عشایری خراسان شمالی خبری از امکانات نیست. همان امکاناتی که اگر یک فرد شهرنشین ساعتی از آن بی بهره باشد صدای اعتراضش بلند می شود؛ «اینترنت» نام این امکان است.
نبود اینترنت، انتشار کرونا و شروع سال تحصیلی جدید دغدغه های جدیدی را برای دانش آموزان عشایر خراسان شمالی رقم می زند.
خراسان شمالی حدود ۳ هزار و ۸۰۰ دانش آموز عشایر دارد که در ۱۷۲ مدرسه مشغول به تحصیل هستند. ۱۲۰ مدرسه از این تعداد به صورت کوچ رو خدمات دریافت می کنند و مابقی ساکن هستند.
اما شروع سال تحصیلی ۹۹ برای این دانش آموزان متفاوت نبود. این افراد از شاد و تلفن هوشمند بهره ای نمی بردند و مجبور بودند همچنان به مدرسه بروند.

جمعیت دانش آموزان مدارس عشایری کم است
برای بررسی بیشتر این مورد و بررسی ابعاد ماجرا به سراغ مسؤلان امر رفتیم. عباس سعیدی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در گزارش خرید زندگی به نقل از مهر اظهار نمود: ۳ هزار و ۸۱۳ دانش آموز عشایر در این استان مشغول به تحصیل هستند که ۲ هزار و ۸۵۹ نفر در مقطع ابتدایی، ۷۲۳ نفر در متوسطه اول و ۲۳۰ نفر در متوسطه دوم درس می خوانند.
وی اضافه کرد: از ۱۷۲ مدرسه عشایر، ۹۲ مدرسه کمتر از ۱۰ نفر جمعیت دارند بنابراین با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می توانند به مدرسه رفته و درس بخوانند.
سعیدی خاطرنشان کرد: دانش آموزان مقطع ابتدایی در مناطق عشایری استان به علت نداشتن دسترسی به اینترنت، با رعایت مسائل بهداشتی به صورت حضوری از آموزش های درسی می توانند بهره مند شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی تصریح کرد: با عنایت به شیوع کرونا، دانش آموزان عشایر به صورت چند روز در هفته و در مقاطع جداگانه، در فضای باز آموزش می بینند.
عموم محیط های عشایری پاک است
محمدرضا قلی پور، مدیرکل امور عشایری خراسان شمالی هم در گزارش خرید زندگی به نقل از مهر اظهار نمود: تعداد دانش آموزان مدارس عشایری زیاد نیست و بنابراین کلاس های درس حضوری برگزار می گردد.


وی اضافه کرد: محیط های عشایری عموماً پاک است و برگزاری کلاس درس به صورت حضوری و با رعایت پروتکل بهداشتی مشکلی پیش نخواهد آورد با این وجود تلاش می شود پروتکل های بهداشتی به صورت کامل اجرا شود.
قلی پور بیان داشت: بیشتر مناطق عشایری خراسان شمالی از اینترنت برخوردار نیستند و این امر ضرورت برگزاری کلاس حضوری را بیشتر تقویت می کند.


منبع:

1399/06/20
11:41:06
5.0 / 5
1663
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
خرید زندگی