خرید زندگی
رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور خبر داد

اختصاص 8500 میلیارد تومان برای كمك به شهرداری ها جهت توسعه مترو

اختصاص 8500 میلیارد تومان برای كمك به شهرداری ها جهت توسعه مترو

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۸۵۰۰ میلیارد تومان كمك به شهرداری ها برای توسعه مترو در سال ۹۹ اطلاع داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محمد باقر نوبخت در مراسم آغاز عملیات اجرایی راه اندازی خط ۱۰ و توسعه شمالی خط ۷ مترو تهران اظهار داشت: تکمیل آنچه برای توسعه خط ۷ و آغاز خط ۱۰ با طول ۴۳ کیلومتر انجام شده می ارزد که مسؤلان دولت برای تشکر از اینکه به مردم خوب تهران چنین خدمتی توسط مدیریت شهری عرضه می شود در این مراسم حضور پیدا می کردند اما حضور امروز من از جانب دولت عامل مشارکت در توسعه قطار شهری تهران است.
وی ادامه داد: دولت موظف است برای رفاه حال شهروندان در خطوط مترو مشارکت داشته باشد. سال قبل درخواستی وجود داشت تا ۱۴۰۰ الی ۱۵۰۰ میلیارد تومان از جانب دولت به صورت اوراق مشارکت عرضه شود. خوشحالم اعلام کنم با همه مشکلات مالی کشور دولت به تعهد خود عمل کرد و در تبصره ۱۸ هم سهم خویش را پرداخت کرد و باز هم آمادگی داریم در این عرصه کمک حال مدیریت شهری باشیم.
وی افزود: نماد سازندگی کشور هر چند که حضرت آیت الله رفسنجانی بود و ایشان از جمع ما رفتند اما نگاه بلند ایشان به توسعه کشور همچنان وجود دارد و خوشحالیم ریاست شورا همان راه را دنبال می کند. ما هم این مسیر را دنبال می نماییم.
نوبخت تصریح کرد: ما در شهرهای دیگر همچون تبریز، مشهد، شیراز، اصفهان، البرز و... هم همین مشارکت را ادامه داده ایم و تا آخرین ریال تعهد خویش را پرداخت خواهیم کرد. در سال ۹۹، ۸۵۰۰ میلیارد تومان برای همکاری با شهرداری ها در امر مترو اختصاص داده شده است. اینکه تهران چه سهمی دارد، بطور قطع متناسب با برنامه ای که عرضه می کند خواهد بود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه دولت روحانی به نام دولت ریل نامیده شده، اظهار داشت: این صفتی است که برای فعالیتهای دولت اعلام شده، ۱۰ هزار و چند صد کیلومتر راه آهن در کشور تکمیل شده و دولت مرکز استان همدان را به شبکه سراسری وصل کرد. مرکز استان کرمانشاه، آذربایجان غربی و گیلان هم به شبکه سراسری متصل شدند. اینها همه گوشه هایی از فعالیت دولت ریلی است و حداقل ۱۹۰۰ کیلومتر نزدیک به ۲۰ درصد هم سال جاری در حوزه ریلی تحویل داده خواهد شد که سزاوار ملت بزرگ و شریف ایران است.
وی تصریح کرد: در جهت جهش تولید آمادگی داریم از همه ظرفیت های دولت در جهت تأمین واگن برای خطوط ریلی کشور بهره بگیریم.
منبع:

1399/06/19
13:21:02
5.0 / 5
1560
تگهای خبر: تولید , خدمت , دولت , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
خرید زندگی