خرید زندگی

تخریب پاساژ تجاری ناایمن در عبدل آباد

تخریب پاساژ تجاری ناایمن در عبدل آباد

پاساژ تجاری توحید در منطقه 19 تهران بمنظور تامین امنیت جانی شهروندان، رفع مخاطرات احتمالی و گره ترافیكی تخریب شد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، علی توکلی شهردار منطقه ۱۹ تهران با اشاره به قرار داشتن پاساژ توحید در مجاورت بازار بزرگ احسانی و طرح تعریض خیابان شکوفه اظهار داشت: با تخریب این پاساژ ضمن تسریع در بازگشایی این معبر پس از ۳۰ سال انتظار، از وقوع اتفاقات مشابه همچون ساختمان پلاسکو و کلینیک سینا اطهر که منجر به جان باختن برخی از همشهریانمان شد، پیشگیری شده است.
وی ادامه داد: از آنجایی که برخی از کسبه این پاساژ دارای حق سرقفلی بوده اند، بدین سبب برای انجام و تحقق موضوع فوق کوشیدیم طی برگزاری جلسات مشترک به توافقات لازم طی هماهنگی با سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری تهران و ستاندن مصوبه در امتداد جذب سرمایه گذار و انجام توافقات و بهره مندی از واحدهای نوسازی شده پس از تخریب پاساژ برسیم که جا دارد در این راستا از آن دسته از کسبه ای که با شهرداری منطقه همکاری داشته اند تشکر و قدردانی نماییم.
توکلی به بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها درباب رفع خطر از ساختمان های واقع در معابر عمومی اشاره و اشاره کرد: در همین راستا کمیته رفع خطر تشکیل و رأی بر تخریب ساختمان پاساژ صادر شد.
بگفته او طی مکاتبات و گزارشات اعلام شده از طرف دستگاه های مسئول و نظارتی، سازمان های مدیریت بحران و آتش نشانی شهرداری تهران و همین طور مؤسسه ژئوتکنیک و مهندسین مشاور درباب مخاطرات پاساژ توحید، این مکان فاقد ایمنی و خطر آفرین بود و به سبب داشتن قدمت زیاد و احتمال ریزش امکان بازسازی به هیچ عنوان وجود نداشت. در همین راستا باتوجه به رای کمیته رفع خطر در خصوص تخریب پاساژ و باتوجه به مستندات مذکور، منطقه مبادرت به ستاندن مصوبه شورای تامین شهرستان تهران و موافقت آن نهاد با اجرای رای کمیته رفع خطر و متعاقباً ستاندن دستور قضایی از دادسرای ناحیه ۳۷ تهران کرد. از طرف دیگر فرماندهی انتظامی پلیس راهور فاتب نیز طی مکاتبه با معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، تقاضای تخریب این پاساژ را به سبب گره های ترافیکی به وجود آمده در محدوده داشته است.
شهردار منطقه ۱۹ با اشاره به صدور سه مرحله اخطار به کسبه پاساژ از بهمن ماه سال قبل اظهار نمود: با تخریب و نوسازی پاساژ توحید ضمن بازگشایی خیابان شکوفه و تسهیل تردد شهروندان به ویژه خودرو های امدادی، امنیت جانی کسبه، مراجعین و شهروندان نیز تامین شد.
بر طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، او در آخر ضمن تشکر از حضور فعال عوامل شهرداری این منطقه و نیروهای یگان حفاظت مرکز در اجرای رأی تخریب پاساژ توحید تصریح کرد: این پاساژ پس از سال ها انتظار سرانجام بامدادان روز پنجشنبه ۱۹ تیر تخریب و مسیر برای تردد خودرو ها هموار شد.1399/04/21
22:00:05
5.0 / 5
2201
تگهای خبر: امنیت , پلیس , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی