خرید زندگی
هاشمی:

جهش تولید فقط در ماسك نیست

جهش تولید فقط در ماسك نیست

به گزارش خرید زندگی رئیس شورای شهر تهران با تاكید بر اینكه جهش تولید صرفاً در تولید ماسك و كیت آزمایشگاهی نیست از دولت خواست كه نسبت به تأمین اعتبار خرید اتوبوس برای پایتخت اقدام نماید.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محسن هاشمی ظهر امروز بعد از آخر جلسه علنی شورای شهر با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز، پر از نطق و تذکر بود.
وی با اشاره به دستور جلسات مهم امروز صحن علنی اظهار داشت: یکی از دستورات مهم مان اصلاح جرایم کمیسیون ماده 100 بود. چون که می دانید قیمت مسکن و ساخت و ساز در سطح شهر بسیار افزوده شده اما جرایم کمیسیون ماده 100 همچنان ثابت باقیمانده است و این مساله سبب شده که جرایم، بازدارندگی خویش را از دست بدهند.
هاشمی با اشاره به اینکه شهرداری سال قبل لایحه ای را تقدیم شورای شهر کرد که بر مبنای آن جرایم کمیسیون ماده 100 بر مبنای ارزش معاملاتی تغییر کند اظهار داشت: از آنجایی که این لایحه بسیار مهم می باشد می بایست با دقت بیشتری بررسی شود که خوشبختانه کلیات این لایحه تصویب گردید اما از آنجایی که اعضا پیشنهاداتی داشتند جلسه بعد در مورد این مورد صحبت می شود اما جرایم بر مبنای ارزش معاملاتی تغییر کرده است.
وی با اشاره به اینکه این لایحه درآمدی نیست بلکه بازدارنده است، اظهار داشت: تخلفات باید برای متخلفان گران تمام شود اما افزایش قیمت ساخت و ساز در شهر و ثابت ماندن جرایم ماده 100 سبب شده بود که تخلفات راحتتر بروز کند.
هاشمی با اشاره به اینکه تهران دارای طرح تفصیلی است و اگر هر کسی بیشتر از ضوابط آن ساخت و ساز کند تخلف کرده اظهار داشت: بعد از بروز تخلف پرونده به کمیسیون ماده 100 ارجاع داده می شود اما ماده 100 یا رأی به تخریب می دهد که عموما اجرا نمی گردد و یا نسبت به جریمه متخلفان اقدام می کند که در اینجا جرایم به قدری کم بود که به نفع متخلف می شد.
وی در مورد حریق در فضاهای سبز تهران هم با تاکید بر اینکه وقوع آتش سوزی ها در سرتاسر کشور و نه تنها تهران است اظهار داشت: ما در مورد این حریق ها از نهادهای امنیتی سوال پرسیدیم و آنها گفتند که تا کنون دلیلی برای خرابکاری احصاء نشده است.
وی با عرضه توضیحات محیط زیستی اظهار داشت: باران در تهران به شدت باریده است و سبب رویش گیاهان و علف ها در تهران شده است و پس از آن شاهد موج گرمای شدید در تهران بودیم که این مساله سبب شد این علف ها به سرعت خشک شوند هر چند که به قول میرلوحی عضو دیگر شورا باید این علف ها را هرس کرده و به دام ها می دادیم اما ما که دام نداریم.
وی ادامه داد: از طرفی زباله ها به خصوص شیشه و ظروف پلاستیکی هم به شدت در طبیعت رها می شوند که این مساله سبب می شود شیشه ها در معرض نور خورشید تبدیل به ذره بین شده و سبب حریق علف های خشک شده می شوند و این آتش هم به سرعت به علف های دیگر سرایت می کند.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تا حالا علامتی در خصوص عمدی بودن این حریق ها نداریم، اظهار داشت: اگر عمدی باشد حتما با آن برخورد می شود اما حریق ها در تهران نشان از عمدی بودن ندارد.
وی در مورد اجرای طرح ترافیک هم با اشاره به اینکه گزارش ها نشان از افزایش تراکم جمعیت در شبکه حمل و نقل عمومی دارد اظهار داشت: رئیس جمهور اعلام نموده که کرونا با ما می ماند و چه خوب است از این فرصت استفاده نماییم و نسبت به تجهیز حمل و نقل عمومی اقدام گردد.
وی با اشاره به اینکه سه ماه دیگر مهر ماه است و شاهد بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و در نتیجه افزایش حجم مسافران در حمل و نقل عمومی خواهیم بود اظهار داشت: وزارت بهداشت و درمان 75 هزار میلیارد تومان برای مبارزه با کرونا دریافت کرده است و لازم است بخشی از این هزینه ها هم صرف حمل و نقل عمومی شود.
هاشمی با اشاره به اینکه هم اکنون کارخانه های سازنده اتوبوس آماده هستند و می توان در طول سه ماه آینده حداقل 3000 دستگاه اتوبوس تحویل شهرداری ها داد اظهار داشت: چهار کارخانه واگن سازی داریم که همه بیکار هستند و لازم است از محل مبارزه با کرونا برای افزایش واگن و اتوبوس استفاده گردد. چون که مبارزه با کرونا فقط تولید ماسک و ونتیلاتور نیست و باید مانع از بروز کرونا شویم.
وی با اشاره به نامگذاری سال جهش تولید توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: جهش تولید فقط در تولید ماسک و کیت آزمایشگاهی نیست بلکه مستقیما از نمکی وزیر بهداشت و رئیس جمهور می خواهم حالا که فعالیتهای اقتصادی را باز کردند بودجه و پول بدهند تا کارخانجات اتوبوسرانی اتوبوس تولید کنند. چون که با این جلوگیری و ممنوعیت ها مشکلی حل نمی گردد و لازم است هر چه سریعتر از 75 هزار میلیارد تومانی که برای مبارزه با کرونا دریافت شده، هر چه سریعتر 10 هزار میلیارد تومان برای توسعه حمل و نقل عمومی به خصوص اتوبوس در نظر گرفته شود.1399/03/18
21:51:59
5.0 / 5
2348
تگهای خبر: امنیت , بهداشت , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خرید زندگی