خرید زندگی
رئیس شورای عالی استان ها:

برای ارتقای بهره وری مسیر طولانی در پیش داریم

برای ارتقای بهره وری مسیر طولانی در پیش داریم

به گزارش خرید زندگی رئیس شورایعالی استان ها با تاكید بر اینكه برای ارتقای بهره وری مسیر طولانی در پیش داریم اظهار داشت: جا دارد برای ارتقای بهره وری مدیریت شهری بستری را فراهم آورد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مرتضی الویری در اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری، اظهار داشت: یكی از مواردی كه نمی توانیم هیچ گاه به دنبال ارتقای بهره وری برویم همین مبحث عدم نظم در برگزاری همایش های مانند همایش امروز است وقتی نمی توانیم همایش بهره وری را راس ساعت آغاز نماییم دیگر از دستگاه های مدیریتی چه انتظاری می توانیم داشته باشیم.
رئیس شورایعالی استان ها در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینكه از لحاظ شاخص بهره وری در مقایسه با كشورهای منطقه در رتبه پایین تری قرار گرفته ایم اظهار نمود: برابر آمار مركز ملی آمار در بهمن ماه سال قبل میزان كار مفید هر شهروند 15 ساعت در هفته بود كه اگر آنرا تقسیم نماییم می شود دو نیم ساعت در هر روز كه ما باید در برنامه ششم توسعه كشور به مساله بهره وری بیشتر از گذشته دقت نماییم. تلخ است كه ایران در رده بندی سازمان جهانی بهره وری در میان پنج كشور آخر قرار گرفته است. وقتی به آمار و رتبه بندی كشورها نگاه می نماییم می بینیم كه كشورهای از آسیای شرقی و اقیانوسیه بالاتر از ما قرار گرفته اند.
وی تصریح كرد: بهره وری باید مورد توجه قرار گیرد چون كه هیچ چیز به جز آن نمی تواند اهداف مدیریتی را محقق كند. برخی موانع مانند تحریمها وجود دارد كه اهمیت و جایگاه بهره وری را افزایش نمی دهد و باید گفت بهره وری مهم می باشد چونكه منابع مالی و انسانی مدیریت شهری محدود است و در مقابل آن جمعیت شهرها در حال افزایش می باشد.
الویری با اشاره به افزایش قیمت خدمات در مدیریت شهری، تصریح كرد: با افزایش قیمت خدمات مدیریت شهری گرفتار چالش می شویم بنابراین نیاز است مدیران چاره اندیشی كنند چونكه در سایر كشورها بین مدیران سطح یك جلساتی برگزار می گردد اما در ایران برگزاری جلسه بهره وری سابقه ای نداشته است. جا دارد برای ارتقای بهره وری مدیریت شهری بستری را فراهم آورد و ما با برگزاری این دست همایش ها می توانیم توجه مدیران را جهت ارتقای بهره وری جلب نماییم.

وی با اشاره به وضعیت تولید زباله و مدیریت آن در كشور اظهار داشت: ما روزانه 700 گرم زباله تولید می نماییم كه این آمار سه برابر آمار جهانی است مثال دیگری كه می توان در این عرصه زد این است كه در مناطقی از پایتخت روزانه سه نوبت جمع آوری زباله ها انجام می شود در حالیكه در خیلی از كشورها هفته ای دو یا سه نوبت جمع آوری زباله انجام می شود. تفكیك و امحای پسماند هم از دیگر موضوعات جدی است كه باید در بحث كاهش تولید زباله گام های موثری برداریم.
رئیس شورایعالی استان ها افزود: هم اكنون ایران جزو 14 كشور پرمصرف بنزین است این در شرایطی است كه منابع ما در حال از بین رفتن هستند باید آموزش های هدفمند جهت ارتقای بهره وری در دستور كار قرار گیرد بدون شك این آموزش ها موثر هستند و باید بدانیم كه آیا نحوه آموزش افراد تحصیل كرده در كشور به سمتی بوده كه به كمك مدیریت شهری جهت ارتقای بهره وری بیاید.1398/09/08
10:34:55
5.0 / 5
4117
تگهای خبر: آموزش , تولید , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
خرید زندگی