خرید زندگی
مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان:

۸۶ پروژه نوسازی فضای آموزشی در استان سمنان اجرا می شود

۸۶ پروژه نوسازی فضای آموزشی در استان سمنان اجرا می شود

به گزارش خرید زندگی مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با اشاره به اینكه ۸۶ پروژه نوسازی فضای آموزشی در استان اجرا می شود، اظهار داشت: با بهره برداری از این پروژه ها ۲۰درصد از فضای موجود نوسازی می شود.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، سعید هژبری ظهر یكشنبه در نشست خبری به مناسبت آغاز بازگشایی مدارس به میزبانی سالن جلسات آموزش وپرورش سمنان ضمن بیان اینكه در سال ۹۸ رشد بی نظیری در اعتبارات حوزه نو سازی و توسعه مدارس استان سمنان شاهد بودیم، تصریح كرد: ۷۲ پروژه نوسازی فضای آموزشی در استان سمنان در دست اقدام بود كه با طراحی پروژه های جدید این تعداد به ۸۶ پروژه رسید.
وی با اشاره به اینكه ۶۱۶ كلاس درس در دستور كار طراحی اجرا و تكمیل قرار دارد، اضافه كرد: با تكمیل این پروژه ها ۱۵۰ هزار مترمربع با تكمیل آنها به فضای آموزشی استان سمنان افزوده می شود كه این رقم معادل نوسازی ۲۰ درصد فضای موجود در استان است.
رشد ۱۵۹ درصدی اعتبارات استانی
مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان از رشد ۱۵۹ درصدی اعتبارات استانی در این سازمان اطلاع داد و اظهار داشت: این افزایش نسبت به سال های گذشته بی سابقه بوده و این در شرایطی است كه اعتبارات ملی تابحال ۸۰ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.
هژبری با اشاره به اینكه ۲۷۸ میلیارد تومان اعتبار برای تكمیل پروژه های نوسازی مدارس استان سمنان لازم است، تصریح كرد: پیگیری برای تخصیص ۱۰۰ درصدی و بموقع این اعتبارات ازجمله اولویت های مهم سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس است.
وی با تاكید بر اهمیت ویژه مشاركت خیران در اجرای پروژه های این سازمان بیان كرد: ۴۲ پروژه در چارچوب ۲۹۸ كلاس درس توسط خیران در استان سمنان راه اندازی می شود.

بهره برداری از ۱۴ فضای آموزشی در مهرماه امسال
مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با اشاره به اینكه به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید ۱۴ فضای آموزشی با ۸۸ كلاس درس و مساحت ۱۷ هزار مترمربع در مهرماه تكمیل و بهره برداری می شوند، خاطرنشان كرد: ۳۲۰ میلیارد ریال برای تكمیل این پروژه ها هزینه شده كه سهم خیران در این راستا ۴۴ میلیارد ریال بوده است.
هژبری با تاكید بر اینكه تكمیل پروژه های نیمه تمام تا آخر سال ۹۸ در اولویت اصلی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان قرار دارد، بیان كرد: ۷۲ پروژه نیمه تمام در استان وجود دارد.
وی همینطور تخریب و مقاوم سازی فضاهای فرسوده را از دیگر اولویت های این سازمان برشمرد و اظهار داشت: اجرای طرح نوسازی در شش باب فضای آموزشی در دستور كار قرار دارد و چهار باب تا هفته آینده به بهره برداری می رسد.
احداث فضای آموزشی در مسكن مهر چالشی جدی
مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان همینطور با اشاره به اینكه دو باب از این پروژه در دستور كار طراحی است كه در آبان ماه سال جاری عملیات پیمان سپاری آن انجام می شود، افزود: عملكرد این سازمان در حوزه مقاوم سازی ۱۱ درصد بوده است كه درصدد افزایش آن به ۲۵ درصد هستیم.
هژبری با اشاره به اینكه ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای تكمیل این پروژه ها پیشبینی شده است كه پیگیری برای تخصیص آن در دستور كار قرار دارد، اظهار داشت: راه اندازی فضای آموزشی در حوزه مسكن مهر چالش جدی این سازمان است.
وی از محدودیت فضا و زمین برای راه اندازی فضای آموزشی در مسكن مهر اطلاع داد و اظهار داشت: ۵۶ فضای آموزشی در مسكن مهر استان سمنان نیاز است كه این امر می تواند به یك چالش جدی مبدل شود.

استانداردسازی تجهیزات گرمایشی مدارس
مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با اشاره به اینكه تمام بخاری های نفتی از مدارس استان جمع آوری و به سامانه گرمایشی استاندارد مجهز شدند، تصریح كرد: در استان هیچ مدرسه ای نداریم كه زیرساخت گاز در منطقه وجود داشته باشد و بخاری نفتی داشته باشد.
هژبری با اشاره به اینكه استانداردسازی ۳۲۰ كلاس درس امسال در دستور كار قرار دارد، افزود: ۲۵۰ كلاس درس تا آخر امسال استانداردسازی می شود كه درواقع در سال ۹۸ بیشتر از ۵۵۰ كلاس درس استانداردسازی می شوند.
وی با اشاره به وقوع رانش زمین در روستای حسین آباد كالپوش میامی بیان كرد: ساختمان یك مدرسه در این منطقه تخلیه شد و تجهیزات ساختمان هم برداشته شد.
عدم امكان اختصاص زمین برای راه اندازی مدرسه در حسین آباد كالپوش
مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان همینطور با اشاره به اینكه راه اندازی واحدهای مسكونی در اولویت دولت در این منطقه قرار دارد، خاطرنشان كرد: راه اندازی واحد مسكونی برای ۳۰۰ خانوار پیشبینی شده است كه هم اكنون امكان اختصاص زمین برای راه اندازی مدرسه در این منطقه وجود ندارد.
هژبری با اشاره به اینكه ۱۷ هزار و ۶۰۰ مترمربع زمین برای اجرای این پروژه نیاز است، بیان كرد: هم اكنون برای رفع موقتی این مشكل یك باب مدرسه شش كلاسه پیش ساخته طراحی شده و در اختیار سایر مدارس روستای حسین آباد و نردین قرارگرفته است.

1398/06/31
15:10:12
5.0 / 5
4079
تگهای خبر: آموزش , دولت , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
خرید زندگی