خرید زندگی
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سمنان:

ادامه دشت بانی برای یافتن زن کالپوشی

ادامه دشت بانی برای یافتن زن کالپوشی

به گزارش خرید زندگی، میامی_ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان بابیان این که کار دشت بانی امدادگران برای یافتن پیکر زن کالپوشی مفقود شده ادامه دارد، اظهار داشت: تیم های تازه نفس از امروز عازم منطقه شدند.علیرضا باغبان در گفتگو با خبرنگار مهر، از آغاز شروع حادثه سیلاب در منطقه کالپوش شهرستان میامی همزمان با اطلاع رسانی مردم با خط ۱۱۲ هلال احمر سریعاً تیم ارزیاب به منطقه اعزام شد، اظهار داشت: با عنایت به استقرار خانه هلال و وجود امدادگران محلی سریعاً سه تیم از شعبه پایگاه هلال احمر میامی راهی منطقه صدمه دیده شدند.
وی ضمن بیان این که دو تیم از شاهرود و سه تیم از مرکز استان بعنوان پشتیبان در منطقه حضور یافتند، اضافه کرد: در مجموع ۹ تیم شامل ۳۰ امدادگر و سگ های زنده یاب همان شب اول حادثه در محل حاضر شدند.
تخلیه آب از ۵ مدرسه بخش کالپوش
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با اشاره به اینکه تا شب گذشته ۲۰ منزل مسکونی روستا از سیلاب تخلیه شده است، اظهار داشت: در کل منطقه کالپوش پنج مدرسه متأثر از سیلاب بود که فورا کار تخلیه آب این مدارس انجام شد تا امروز مدارس برقرار و کلاس ها دایر باشند.
باغبان ضمن بیان این که به ۴۸ نفر در قسمت کالپوش امداد رسانی شده است، خاطرنشان کرد: ۸۷ بسته غذایی ۲۴ ساعته هم بین مردم توزیع شد.
وی ضمن بیان این که ۳۵ خانوار تحت تاثیر این سیلاب بودند، اضافه کرد: این میزان خانوار شامل ۱۶۸ نفر می شود که از هلال احمر خدمات دریافت نمودند.
اثری از پیکر مفقودی نیست
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با اشاره به اینکه در این حادثه متأسفانه بانوی چهل ساله مفقود شده است، اظهار داشت: به نظر می آید سیلاب این فرد را به سمت زمینهای زراعی و کشاورزی برده باشد.
باغبان ضمن بیان این که تیم های امدادی همراه با سگ های زنده یاب منطقه را به شعاع ۵ تا ۱۰ کیلومتر به صورت دشت بانی جست و جو کردند، خاطرنشان کرد: متأسفانه تا به این لحظه موفق به یافتن پیکر او نشدیم.
وی ضمن بیان این که پس از ۷۲ ساعت پنج تیم جدید راهی منطقه شده است، اضافه کرد: این افراد منطقه را به صورت دشت بانی خواهند گشت که امیدواریم بتوانیم این مفقودی را هر چه سریع تر پیدا نماییم.
امدادگران امیدوارانه درحال جست و جو مفقودی
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان بابیان این که مردم محلی همکاری خیلی خوب و مطلوبی با امدادگران دارند، اظهار داشت: دشتی و سیلابی بودن مسیر عمده ترین چالش موجود در یافتن این خانم است.
باغبان در ادامه خاطرنشان کرد: سیلاب اتفاق افتاده دارای املاح و گل غلیظ بود ازاین رو با عنایت به شرایط به نظر می آید این فرد را در روی زمین دیگر نتوان به چشم دید.
وی بابیان این که سه روز متوالی تلاش ها برای یافتن این خانم بی وقفه ادامه داشته است، اضافه کرد: باوجود همه تفاسیر امدادگران هنوز امیدوارانه مسیر آب هر کجا که پیش رفته حتی تا نزدیک روستای حق الخواجه درحال جست و جو هستند و در صورت پیدا نشدن مشخصاً این مصدوم زیر خاک مدفون شده و پایان عملیات اعلام خواهد شد.


منبع:

1402/08/20
15:59:40
5.0 / 5
177
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان خرید زندگی
خرید زندگی