خرید زندگی
اعضای شورای شهر تهران مطرح كردند

لزوم شناسایی نقاط حادثه خیز در پایتخت

لزوم شناسایی نقاط حادثه خیز در پایتخت

خرید زندگی: اعضای شورای شهر تهران درباب حادثه مرگ دو کودک در بوستان زیتون منطقه 21 واکنش نشان داده و بر لزوم شناسایی نقاط حادثه خیز در شهر و ناکارآمدی سیستم HSE در تهران تاکید کردند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران بعد از استماع گزارش شهردار منطقه ۲۱ پیرامون مرگ دو کودک در بوستان زیتون به بیان نظرات خود پرداختند و مهدی اقراریان در این زمینه اظهار داشت: با توجه به حادثه ای که در پارک زیتون واقع در منطقه ۲۱ رخ داده است به شهردار تهران تذکر داده می شود که تدابیر لازم برای پیش گیری از حوادث بعدی انجام گیرد و گزارش آن به شورای شهر داده شود.

محل های حادثه خیز تهران شناسایی شود

آموزش و پرورش به کودکان آموزش شنا بدهد
همین طور سوده نجفی با بیان اینکه در سالهای اخیر شاهد اتفاقات این چنینی در سطح شهر تهران بوده ایم، اظهار داشت: درخواست می شود که کمیته ای برای پیش گیری از اینطور حوادث تشکیل گردد تا محل های حادثه خیز شناسایی شود و از آموزش وپرورش هم می خواهیم که در زنگ ورزش خود به کودکان آموزش شنا بدهند و در کلاس های درس درباب لزوم رعایت ایمنی، آموزش های لازم ارائه شود.

قرارداد پیمانکار رافع مسئولیت های شهرداری نیست
در ادامه تشکری هاشمی هم با تکیه بر اینکه متأسفانه این نخستین حادثه نیست و به کرات شاهد وقوع چنین حوادثی در شهر تهران هستیم، اشاره کرد: این نشان میدهد که مساله HSE جدی گرفته نمی شود و این در شرایطی است که باید اقدامات لازم درباب عدم تکرار چنین حوادثی اتخاذ شود و دقت داشته باشید که قرارداد پیمانکار رافع مسئولیت های شهرداری نیست.

این که بچه ها از فنس ۲.۵ متری چه طور بالا رفته اند جای سوال است
حبیب کاشانی نیز در واکنش به گزارش شهردار منطقه ۲۱ با تأکید بر اینکه بچه های ما جگرگوشه های ما هستند و اینکه این بچه ها از فنس ۲.۵ متری چه طور بالا رفته اند جای سوال است، اظهار داشت: صحبت های شهردار منطقه ۲۱ پیرامون این حادثه من را به یاد وزیر راه و شهرسازی در دولت قبل انداخت که در یک حادثه مربوط به قطار اظهار داشت که حادثه دیدگان بیمه هستند و دیه پرداخت می شود و من اینجا عنوان می کنم که مردم و شهروندان باید بدانند که شهردارشان به عنوان پدر معنوی هوای آنها را دارد.

حادثه فوت دو کودک ناکارآمدی سیستم HSE را در شهرداری نشان می دهد
ناصر امانی دیگر عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه باید معاون امور مناطق در این نشست حاضر می شد و گزارشی را درباره ی اینطور حوادث مطرح می کرد، اظهار داشت: پس از ۲۴ ساعت روابط عمومی منطقه ۲۱ اطلاعیه ای صادر و این در شرایطی است که در همان ساعات اول باید تیمی تشکیل می شد نه اینکه پس از ۲۴ ساعت تازه اطلاعیه بدهند و خبر از تشکیل کمیته ای بدهند.
وی با بیان اینکه این حادثه ناکارآمدی سیستم HSE را در شهرداری نشان می دهد، اشاره کرد: «آفتابه لگن هفت دست اما شام و ناهار هیچی» و چه طور این حادثه رخ داده وقتی واحد HSE عدم انطباق را در گزارشش نوشته است.

یک بار برای همیشه باید اماکن پرتردد و حساس شهر بررسی شود
مهدی عباسی نیز در واکنش به سخنان شهردار منطقه ۲۱ اظهار داشت: آیا این بوستان نگهبان داشته؟ آیا مامور پارک به این قسمت سرکشی می کرده؟ و دقت داشته باشید که نشان دادن قرارداد پیمانکار توجیه است و یک دفعه برای همیشه باید اماکن پرتردد و حساس شهر همچون ایستگاه های اتوبوس، مترو، بوستان ها و غیره باید بررسی شده و نقاط حادثه خیز شناسایی و رفع گردد.

شهرداری تهران ضوابط HSE را با بهره گیری از روش های علمی و پژوهشی بازبینی کند
به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، پیرهادی در جلسه امروز شورای شهر تهران با اعلان اینکه در هنگام تدوین بودجه ۱۴۰۲ در دقایق آخر ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر به مسئله بحران در تهران اختصاص داده شد، اظهار داشت: بروز اینطور حوادث همچون مرگ دو کودک در بوستان زیتون نشان میدهد که در هنگام تدوین بودجه ۱۴۰۳ باید مبلغ بیشتری را به این مسئله اختصاص دهند.
وی با اعلان اینکه بیش از ۱۰ سال از تدوین ضوابط HSE در شهرداری می گذرد و من در طول این مدت بیش از سه نامه به شهرداری زدم که در مورد تدوین نظام نامه HSE اقدام نماید، اظهار داشت: از شهرداری خواستم که ضوابط HSE را با بهره گیری از روش های علمی و پژوهشی بازبینی کند که هنوز پاسخی به این نامه ها ندادند و اساسا اگر به این مساله رسیدگی نکنند، دیگر تذکر نمی دهم.1402/06/05
13:01:16
5.0 / 5
226
تگهای خبر: آموزش , دولت , شهرداری , شهروند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان خرید زندگی
خرید زندگی