خرید زندگی
سردار مهری:

هنوز گرفتار معضل فلزیاب ها هستیم

هنوز گرفتار معضل فلزیاب ها هستیم

به گزارش خرید زندگی، رئیس یگان محافظت از میراث فرهنگی اظهار داشت: ما هنوز با معضل فلزیاب ها رو به رو هستیم و تابحال ۴۲۷۴ دستگاه فلزیاب در استان ها توقیف شده است.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، آئین رونمایی از پروژه های حفاظت و مرمت بناها و آثار تاریخی الان در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی درحال برگزاری است.
در ادامه این برنامه، سردار حسن مهری رئیس یگان محافظت از میراث فرهنگی اظهار داشت: یکی از مهم ترین مشکلات ما فلزیاب ها هستند. ۴۲۷۴ دستگاه فلزیاب در استان ها توقیف شده و این مورد به یک معضل تبدیل گشته است.
وی از وزیر میراث فرهنگی خواست که برای حل این مشکل تدبیری بیاندیشد.
رئیس یگان محافظت از میراث فرهنگی بیان نمود: تلفن وزارت خانه در ارتباط با بحث دریافت اخبار مردمی را دنبال کردیم پارسال ۳۸۰۰ خبر دریافت شد که از سوی مردم بود و روی آن اقدام کردیم. قرار شد تلفن سه شماره ای به ما اختصاص یابد که اپراتور زنده داشته باشد. ما به دنبال این تلفن هستیم، شما هم کمک کنید. سال قبل اقدام خوبی برای نخستین بار رخ داد و توانستیم به هفت هزار نفر پیامک ارسال نماییم و از مردم بابت همکاری تشکر کردیم. اگر این سیستم دوطرفه باشد و ما هم پیامک آنها را دریافت نماییم، می توانیم از مشارکت آنها استفاده نماییم.
سردار مهری اظهار داشت: برگه اخطاری را طراحی نموده ایم و به کسانی که به میراث فرهنگی تعدی کرده اند، آنرا می دادیم.
وی افزود: موفق شدیم هفته گذشته با قوه قضاییه جلسه داشته باشیم و قرار شد کارگروهی تشکیل گردد. امیدوارم سایر بخش های وزارت خانه هم پیشنهادات خویش را مطرح کنند تا منجر به امضای تفاهمنامه شود. با گستردگی کار در کشور، داشتن برگه اخطار به ما کمک می نماید. ۱۸ هزار اخطار پارسال داده شد و از ۱۷ هزار پرونده قضایی و جرم پیشگیری شد. همینطور ۱۲۸۳ فقره کارت ضابط قضایی برای نیروهای یگان داده شد. از مجموع موزه های کشور ۸۰ درصد موزه ها به سیستم اعلام حریق و تردد مجهز هستند و ۲۰ درصد از آنها این تجهیزات را ندارند. ۳۸ درصد از موزه ها سیستم اطفای حریق دارند. در ۵ استان مانیتورینگ متمرکز وجود دارد.


منبع:

1402/03/02
12:57:44
5.0 / 5
254
تگهای خبر: كمك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خرید زندگی