خرید زندگی
زاكانی:

پروسه راه اندازی ۴ خط جدید متروی تهران در ۱۴۰۲ شروع می شود

پروسه راه اندازی ۴ خط جدید متروی تهران در ۱۴۰۲ شروع می شود

به گزارش خرید زندگی، شهردار پایتخت اظهار داشت: سال آینده به جز قسمتی از خط 6 سایر خطوط فعلی مترو تهران تکمیل می شود و ان شاءالله پروسه راه اندازی 4 خط جدید متروی تهران نیز شروع می شود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، شهردار تهران با حضور در بین تعدادی از روحانیون و مبلغین مذهبی در حسینیه صاحب الزمان (عج) پیرامون رویکرد فرهنگی مدیریت شهری جدید تهران اظهار داشت: در حوزه مسایل فرهنگی بدنبال جبهه سازی هستیم و در همین رابطه پشتیبان اتفاقات خوبی چون راهپیمایی ۱۰ کیلومتری خیابان ولیعصر(عج)، همایش ۱۰۰ هزار نفری سرود سلام فرمانده، راهپیمایی جاماندگان اربعین و …. با شهرداری تهران بود.
زاکانی در ادامه پیرامون رویکرد های تحولی شهرداری تهران در دوره مسئولیت خود اظهار داشت: در قدم نخست بدنبال ایجاد تحول در داخل خود شهرداری بودیم و هم قسم شدیم این مجموعه را تبدیل به نهادی انقلابی نماییم، تحول دوم در مدیریت شهری جدید ناظر به کالبد شهر است و طبق چشم انداز باید تهران تا سال ۱۴۱۰ بر مدار ایمنی، هویت شهری، معماری ایرانی-اسلامی، پیوستگی خانواده و مسجد و حمل و نقل عمومی متحول شود.
وی ادامه داد: مدیریت قبلی شهر تهران معتقد بود باید پایتخت را گران اداره کرد تا مردم از این شهر مهاجرت کنند اما با مداخله در مسائل مهمی چون مسکن بدنبال ارزان کردن شهر تهران هستیم.
شهردار تهران در ادامه اظهار داشت: یکی دیگر از جنبه های تحولی مدیریت شهری جدید سپردن مدیریت تهران به دست مردم است، به عنوان مثال مطابق مصوبه شورای شهر تهران مقرر است سرای محلات از حالت فعلی بیرون رود و مدیریت آن به دست موثرین و معتمدین محلات بیفتد و آنها به ما بگویند که در مدیریت محلات چه نماییم. یا در مثالی دیگر بتازگی ۲۰۸۰ پروژه با اعتبار ۴ هزار میلیارد تومان را در معرض انتخاب و اولویت بندی مردم قرار دادیم و با گزینش ۳۵۰ هزار نفر ۱۴۰۰ پروژه نیز گزینش شد.
زاکانی در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون برنامه شهرداری تهران در ارتباط با توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی اظهار داشت: سال آینده به جز قسمتی از خط ۶، سایر خطوط فعلی متروی تهران تکمیل می شود و ان شاءالله پروسه راه اندازی ۴ خط جدید متروی تهران نیز شروع می شود.
شهردار تهران اشاره کرد: کمک های دولت به شهرداری در یکسال گذشته بی نظیر بوده است. به عنوان مثال از سال ۹۵ قرار بود ۶۳۰ واگن بوسیله مشارکت فاینانس ۱۵ درصدی دولت در اختیار شهرداری تهران قرار داده شود که این امر بعد از ۶ سال در ماه اخیر محقق شد.
طبق گزارش سایت شهر، زاکانی در آخر پیرامون بازار دستفروشان تهران در ایام پایانی سال نیز اظهار داشت: شهرداری تهران بدنبال ساماندهی دستفروشان است و در همین رابطه فقط در منطقه ۱۹، ۹۰۰ غرفه برای کسب وکار دستفروشان در نظر گرفته شده است.1401/12/26
23:48:13
5.0 / 5
29
تگهای خبر: خانواده , دولت , سایت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
خرید زندگی