خرید زندگی
رئیس پلیس راهور اردبیل خبر داد؛

کاهش ۱۰ درصدی تلفات تصادفات درون شهری در اردبیل

کاهش ۱۰ درصدی تلفات تصادفات درون شهری در اردبیل

رئیس پلیس راهور استان اردبیل اظهار داشت: در پنج ماهه سال جاری تلفات جانی در تصادفات درون شهری استان اردبیل ۱۰ درصد کاهش پیدا کرد.حجت فتاحی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: برخی رانندگان تلاش می کنند تا تأخیر خویش را با شتاب و سرعت در رانندگی جبران کنند که این مورد نه تنها سلامت آنها را به خطر می اندازد بلکه سبب بروز حوادث ناگوار رانندگی می شود.
وی خاطرنشان کرد: عمده علل تصادفات درون شهری عجله و شتاب در رانندگی است که به شکلی نخستین اشتباه آخرین اشتباه تلقی شده و جان راننده و عابران پیاده را به خطر می اندازد.
رئیس پلیس راهور استان اردبیل با اشاره به اینکه در پنج ماهه سال جاری در تصادفات درون شهری ۱۰ درصد کاهش تلفات و فوتی ها را شاهد می باشیم، اظهار داشت: ۵۰ درصد تلفات رانندگی در داخل شهرها در ارتباط با عابران پیاده است.
فتاحی اضافه کرد: از ۱۸ نفری که در تصادفات درون شهری استان در پنج ماهه سال جاری فوت کردند، ۹ نفر عابر پیاده بودند که به نظر می آید عابران پیاده صدمه پذیرترین قشر در چرخه ترافیک هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: هر چند امکان عکس العمل سریع از جانب راننده در کنترل خودرو و پیشگیری از تصادف وجود دارد اما عابران پیاده هم باید دقت لازم را در گذر از خیابان ها، معابر بخصوص بزرگراه ها داشته باشند تا خطری سلامت آنها را تهدید نکند.
فتاحی یکی از مقصران افزایش تلفات عابران پیاده را بی توجهی مسؤلان امر در راه اندازی پل های عابر پیاده به شکل مکانیزه و همینطور ایمن سازی گذرگاه های عابران پیاده اعلام نمود و افزود: همه دستگاههای مسئول باید در این حوزه پای کار بیایند و با احساس مسئولیت تلاش کنند تا خطر و صدمه ناشی از تصادفات برای عابران پیاده را به حداقل برسانند.
وی لزوم برگزاری محل ایمن برای گذر عابران پیاده را در کنار حق تقدم عبور آنها در گذرگاه ها خاطرنشان کرد و افزود: البته فرهنگ سازی در این حوزه بسیار اهمیت دارد و خود خانواده ها باید فرزندانشان را با رفتار و منش خود ترغیب و تشویق به رعایت مقررات و الزامات راهنمایی و رانندگی کنند تا با یک دوراندیشی بتوانیم در آینده خطرات ناشی از تصادفات بخصوص روی عابران پیاده را به حداقل برسانیم.
فتاحی بیان نمود: هر چند فرهنگ سازی و الگوپذیری جوانان، نوجوانان و حتی کودکان زمان بر و طولانی است اما نتایج آن بسیار شیرین و خوشایند است.
وی به حجم بالای عبور و مرور همشهریان از بزرگراه ها و کمربندی ها اشاره نمود و اظهار داشت: لزوم دارد دستگاههای متولی در راه اندازی پل های عابر پیاده به شکل مکانیزه پیش قدم شوند و در این باب تلاش و تلاشمان بر گسترش بهره گیری از تجهیزات و امکانات مدرن باشد.
فتاحی اردبیل را در بهره گیری از تجهیزات هوشمند کنترلی در بحث راهنمایی و رانندگی استان ضعیف و دارای تجهیزات کم عنوان نمود و اضافه کرد: در استان اردبیل دوربین های پلاک خوان نداریم و عمده تجهیزات داخل شهرها دوربین های نظارت تصویری است در حالیکه در همه جوامع پلیس به سیستم های هوشمند مجهز شده و دیگر نیازی به حضور پلیس در میادین و چهارراه ها نیست.
وی در ادامه سخنان خود اظهار نمود: باید شهر اردبیل به سرعت به این تجهیزات و امکانات بخصوص مرکز کنترل ترافیک مجهز شود تا امکان بهبود شرایط رانندگی را در سطح استان شاهد و ناظر باشیم.
محدودیت تردد شبانه همچنان پابرجاست
رئیس پلیس راهور استان اردبیل به اخبار انتشار یافته در خصوص لغو محدودیت های تردد شبانه اشاره نمود و افزود: تابحال هیچ گونه دستورالعمل و مصوبه ای در خصوص لغو تردد شبانه به پلیس راهور استان واصل نشده و همچنان مصوبه ستاد کرونا در خصوص محدودیت تردد شبانه از ساعت ۱۰ شب تا سه بامداد پابرجا می باشد.
فتاحی خاطرنشان کرد: در هیچ نقطه ای از کشور تابحال این مصوبه لغو نشده و درصورتیکه نامه ای در خصوص لغو محدودیت تردد شبانه به دستمان برسد، اطلاع رسانی کرده و مردم را در جریان آن قرار خواهیم داد.
وی در ادامه تصریح کرد: مهم ترین هدف اجرای محدودیت در ترددها جلب مشارکت مردم برای قطع زنجیره ویروس کروناست که در این حوزه سالم نگه داشتن جامعه از مهم ترین رویکردهاست.
فتاحی افزود: درصورتیکه افرادی با مدارک متقن اعلام کنند که بی جهت جریمه شدند و یا به خاطر تردد بیمار به بیمارستان ها و مراکز درمانی شبانه جریمه شدند، باید مدارک و مستندات خویش را ارائه نمایند تا در حوزه اجراییات مورد بررسی قرار گرفته و جریمه آنها حذف شود.
وی بیان نمود: حذف برگه های جریمه صادر شده در تردد شبانه منوط به عرضه مدارک مستدل است و خارج از آن به هیچ وجه مباحث مطرح شده قابل قبول نیست.
فتاحی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار نمود: اگر فردی پیش از ساعت ۲۲ شب جریمه شده حتما به پلیس راهور استان و یا شهرستان ها مراجعه نموده و با نشان دادن برگ جریمه نسبت به حذف آن از سوابق راننده اقدام خواهد شد.
رئیس پلیس راهور استان اردبیل به فعالیت مراکز تعویض پلاک اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون مراکز تعویض پلاک با ۵۰ درصد ظرفیت در اردبیل فعالیت می کند که به جای پذیرش ۴۶۰ نفر در روز، ۲۲۰ نفر پذیرش شده و کارهای آنها انجام می شود.
وی در مورد افزایش زمان وکالت صادر شده اضافه کرد: انتظار می رود افرادی که خودرویی را معامله می کنند در دریافت وکالت نامه زمان بیشتر و اعتبار طولانی تری را ارائه نمایند تا امکان رجوع افراد به مراکز تعویض پلاک و انجام بهتر امور فراهم آید.
فتاحی خاطرنشان کرد: برگ سبز عرضه شده در خودرو سند مالکیت به حساب می آید و پلیس برگ سبز خودرو ها را سند اصلی می داند و نیازی به رجوع دفاتر ثبت اسناد وجود ندارد.

1400/06/26
14:52:44
5.0 / 5
223
تگهای خبر: پلیس , خانواده , سلامت , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
خرید زندگی