خرید زندگی
رئیس كل دادگستری خراسان شمالی خبر داد؛

بازداشت ۸ نفر از عوامل پرونده پول شویی ۳ هزار میلیاردی در اسفراین

بازداشت ۸ نفر از عوامل پرونده پول شویی ۳ هزار میلیاردی در اسفراین

به گزارش خرید زندگی رئیس کل دادگستری خراسان شمالی از دستگیری و بازداشت ۸ نفر از عوامل اصلی در رابطه با پرونده پولشویی در شهرستان اسفراین اطلاع داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان شمالی، حجت الاسلام اسدالله جعفری اظهار نمود: هشت نفر در ارتباط با پرونده پول شویی سازمان یافته سه هزار میلیارد ریالی معدن آلبلاغ اسفراین در این استان بازداشت شدند. رئیس کل دادگستری خراسان شمالی افزود: این پرونده پول شویی در پوشش تخریب محیط زیست و اموال عمومی بخصوص معادن آلبلاغ در اسفراین به صورت سازمان یافته و هماهنگ با همدستی افراد منفعت طلب و سودجو در حال انجام بود که از جانب سربازان گمنام امام زمان عجل الله کشف و ۸ نفر از عوامل اصلی آن دستگیر شدند. وی ادامه داد: این پرونده در شعبه ویژه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اسفراین تحت نظارت مستقیم دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان تحت رسیدگی قضائی قرار دارد.

حجت الاسلام جعفری اظهار داشت: ۶ نفر از ۸ متهم یاد شده با صدور قرار بازداشت موقت و ۲ نفر دیگر هم متعاقب صدور قرار وثیقه، به لحاظ عجز از تعرفه وجه الوثاق روانه زندان شده اند. رئیس کل دادگستری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: تا کنون حجم اموال نامشروع تحصیل شده از جانب متهمان در این پرونده طی فرآیند پول شویی، بالغ بر ۳ هزار میلیارد ریال بوده که پیشبینی می شود با دستگیری دیگر عوامل مرتبط و تکمیل تحقیقات این مبالغ به بیشتر از میزان برسد.

وی ادامه داد: متهمان با فروش اموال عمومی و ذخایر پرارزش معدنی به مناطق مختلف کشور همچون به برخی استان ها به صورت سازمان یافته و شبکه ای عمل می کردند و سبب تضییع حقوق عامه شده اند. حجت الاسلام جعفری افزود: همه عوامل در ارتباط با این رویداد چه افراد بومی و غیر بومی که به نحوی در این جریان دخالت داشته اند تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند. مدیرکل دادگستری خراسان شمالی در پایان اظهار داشت: کسانی که در امر برداشت و بهره برداری غیر مجاز از معادن و هم در خرید و فروش اموال عمومی به هر میزان و در هر سطحی فعالیتهای غیرقانونی و مجرمانه داشته اند و همینطور کلیه اشخاصی که عالمانه و عامدانه بسترهای لازم را برای تسهیل و تسریع سازوکار غیرقانونی پول شویی عوامل اصلی فراهم نموده باشند هم تحت تعقیب کیفری و قضائی قرار دارند.


منبع:

1400/03/05
23:21:56
5.0 / 5
555
تگهای خبر: اموال , سازمان , سفر , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خرید زندگی