خرید زندگی

آماده سازی ۳۴ هزار دستگاه ستاندن رأی الكترونیك تا ۲۰ اردیبهشت ماه

آماده سازی ۳۴ هزار دستگاه ستاندن رأی الكترونیك تا ۲۰ اردیبهشت ماه

خرید زندگی: دبیر اجرائی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور از نهایی شدن مرحله آماده سازی دستگاه های ستاندن رای الکترونیک تا 20 اردیبهشت ماه آگاهی داد.


حسین بحیرایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به روند بازنگری، آماده سازی و انجام تعمیرات مورد نیاز دستگاه های ستاندن رای الکترونیک، بیان کرد: برای حدود ۱۰ هزار شعبه ستاندن رای ۳۴ هزار دستگاه الکترونیک تهیه شده است و هم اکنون مرحله بازآماده سازی (اورهال) دستگاهها با حضور مسئولانی از وزارت کشور و مرکز تحقیقات انفورماتیک ایران در حال انجام می باشد.
ایشان سپس اظهار نمود: ناظران فنی دبیرخانه دائمی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور نیز بر روند کار نظارت دارند. تنظیف و حذف برچسب های انتخابات دوره پیش از بدنه دستگاه، بررسی اجزای سخت افزاری و نرم افزاری دستگاهها، رفع مشکلات احتمالی و اطمینان از سلامت باتری ها از مراحل این آماده سازی است. در نهایت بعد از نصب شماره سریال و پلمب دستگاه، ثبت می شود که هر دستگاه با شماره سریال مشخص به کدام استان و شهر ارسال خواهد شد.
دبیر اجرائی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با اشاره به اینکه هم اکنون به طور متوسط روزانه ۱۵۰۰ دستگاه بازآماده سازی می شود، اظهار داشت: تا حالا بیش از ۱۷ هزار دستگاه اورهال شده اند و تلاش بر این است که تا بیستم اردیبهشت ماه تمامی دستگاه های ستاندن رای الکترونیک آماده سازی شوند.
انتخابات شوراهای اسلامی کشور همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد سال جاری در سراسر کشور انجام می شود.
منبع:

1400/02/11
23:37:14
5.0 / 5
621
تگهای خبر: سلامت , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
خرید زندگی