خرید زندگی
از سوی عادل آذر؛

واردات غذای سگ و گربه با ارز یارانه ای تكذیب شد

واردات غذای سگ و گربه با ارز یارانه ای تكذیب شد

به گزارش خرید زندگی رئیس دیوان محاسبات با تكذیب واردات غذای سگ و گربه با ارز یارانه ای، اظهار داشت: با این وجود 7.2 میلیارد دلار كالای غیر ضروری با ارز نیمایی وارد شده است.به گزارش خرید زندگی به نقل از خانه ملت، عادل آذر با اشاره به راه هایی برای تغییر در نحوه تخصیص ارز یارانه ای در بودجه سال ۹۹ بمنظور جلوگیری از بروز مشكلاتی همچون سال های گذشته اظهار داشت: بهترین روش آن است كه در مكانیزم های پرداخت ارز، ثبت سفارش ها، بخشنامه ها، بخشنامه ها و … تجدید نظر جدی صورت گیرد.
وی افزود: همین طور نظاماتی مانند بانكهای اطلاعاتی، گمركی، بانك مركزی، وزارت صمت و … كه به صورت جزیره ای كارهای خودرا انجام می دهند را به صورت یكپارچه درآورده و شفاف نماییم.
عادل آذر با تاكید بر اینكه اطلاعات ثبت سفارش و مكانیزم پرداخت ها موضوع محرمانه ای نیستند، اشاره كرد: هر ایرانی باید بداند كه بطور مثال چه میزان كشمش، چای، خوراك دام و … ثبت سفارش شده و چه اندازه به كشور وارد شده است بدین سبب باید پرسید، كدام قسمت این اطلاعات محرمانه است كه دولت آنرا اعلام نمی نماید.
واردات غذای سگ و گربه با ارز نیمایی؟
رئیس دیوان محاسبات مجلس اضافه كرد: شفافیت در روند ارائه ارز یارانه ای تا واردات كالا می تواند، مانع بروز خیلی از ابهامات و مشكلات پیش آمده در بحث تخصیص ارز باشد.
وی همین طور ضمن تكذیب برخی خبرها درباره اینكه با ارز یارانه ای غذای سگ و گربه به كشور وارد شده است، اظهار نمود: چنین موضوعی را تأیید نمی كنم؛ تنها با ۷.۲ میلیارد دلار ارز نیمایی كالاهایی كه مشابه داخلی داشته و غیرضروری بوده اند به كشور وارد شده و ارز یارانه ای نبوده است.
امسال بر نحوه تخصیص ۱۴ میلیارد دلار ارز یارانه ای نظارت می كنیم
عادل آذر ضمن تاكید بر روند نظارت هرچه بیشتر دیوان محاسبات بر نحوه تخصیص ارز یارانه ای در سال ۹۹ اظهار داشت: خوشبختانه در نحوه تخصیص ۱۴ میلیارد دلار ارز یارانه ای در قانون بودجه سال ۹۹ سازوكار خوبی پیش بینی شده است كه بخش نظارتی آنرا تقویت كرده است.
رئیس دیوان محاسبات مجلس اشاره كرد: نمی گوییم میزان تخلفات در سال ۹۹ در بحث ارز یارانه ای صفر می شود اما با این فضایی كه پس از ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷ در جامعه به وجود آمده مسلماً بزرگترین دستاوردمان بهبود ساز و كار ثبت سفارش و تخصیص ارز و واردات كالا خواهد بود.
وی اظهار نمود: اینگونه میزان تخلفات كمتر می شود و ما بسیار به این مساله امیدوار هستیم و سازوكاری كه در قانون بودجه سال ۹۹ پیش بینی شده شرایط خیلی بهتری را ایجاد خواهدنمود.


منبع:

1399/02/04
14:05:44
5.0 / 5
3327
تگهای خبر: دولت , كالا , یارانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
خرید زندگی