خرید زندگی
صدراعظم نوری:

باید یكپارچگی تهران را حفظ نماییم

باید یكپارچگی تهران را حفظ نماییم

به گزارش خرید زندگی رئیس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران با تاكید بر مخالفت خود برای جدایی ری از تهران اظهار داشت: باید تلاش نماییم یكپارچگی تهران حفظ شود و به هیچ قیمتی نباید این یكپارچگی از دست برود.


زهرا صدراعظم نوری با حضور در ایسنا به بحث مطرح شده درباره جدایی ری از تهران واكنش نشان داد و اضافه كرد: شاید هدف اولیه از طرح این مساله این باشد كه از درآمد جدا شدن ری از تهران استفاده گردد درآمدهایی مثل صدور پروانه و... ولی این یك ظاهر خوشایند و خوب دارد در صورتیكه در ادامه معضلات و مشكلات بسیاری ایجاد خواهد شد؛ چونكه طرح چنین موضوعاتی بیشتر بعد تبلیغاتی و انتخاباتی دارد.
وی ادامه داد: باید تلاش نماییم مجموعه یكپارچه تهران حفظ شود و نباید به هیچ قیمتی این یكپارچگی از دست برود. اساسا حل مشكلات و معضلات ری با جدا شدن حل نخواهد شد و نیازمند راهكارهای دیگری برای حل این معضلات هستیم.
صدراعظم نوری افزود: كلانشهر تهران باید یكپارچه باشد و یكپارچه مدیریت شود اساسا تكه تكه كردن آن افزایش چالش های تهران را به همراه دارد هرگاه كه قسمتی از این شهر جدا شد و به شكل مجموعه مستقل در نظر گرفته شد مسائل زیادی را به همراه داشت. مطالعاتی در دولت انجام شده كه بر یكپارچگی مجموعه تهران تاكید دارد و هرچه سریعتر باید اجرایی و عملیاتی شود و نباید اجازه داد تهران چند تكه شود.
وی ادامه داد: تهران بعنوان هسته و مركز در تعامل با حومه است اگر این نباشد هزینه هایی كه به شهر متحمل می شود از اطراف بسیار سنگین خواهد بود. شاید افرادی برای كسب درآمد بیشتر به دنبال جدا كردن قسمتی از تهران باشند اما این كار موقتی است. در حقیقت در مقطعی درآمدی حاصل می شود؛ اما معضلات بخش جدا شده غیر قابل حل باقی می ماند. بدین سان من مخالف جدایی ری و مابقی قسمت ها از تهران هستم، البته بی شك باید مشكلات و مسائل این بخش ها باید حل و فصل شود.
عضو شورای شهر تهران در خاتمه افزود: تجربه چهاردانگه، اسلامشهر و حتی استقلال كرج مشكلاتی را ایجاد كرد و بهبودی هم حاصل نشد پس نباید چنین تصمیماتی در مجلس پذیرفته شود شاید چنین تصمیماتی در نزدیكی انتخابات به صورت صحبت مطرح شود اما باید خیر و بركت برای مردم در نظر گرفته شود.
منبع:

1398/07/30
19:29:01
5.0 / 5
4598
تگهای خبر: دولت , سلامت , شورای شهر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
خرید زندگی