خرید زندگی

دغدغه دولت برای رفع مشكل پسماندهای سه استان شمالی كشور

دغدغه دولت برای رفع مشكل پسماندهای سه استان شمالی كشور

به گزارش خرید زندگی وزیر كشور اظهار داشت: مقرر شد كه ظرف یك ماه با حضور یك مشاوره قوی، مطالعات اقتصادی در رابطه با حوزه پسماند انجام و طرح اقتصادی نیز برای این مساله ارائه شود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، رحمانی فضلی در جلسه ایجاد تاسیسات منطقه ای تبدیل پسماند به مواد و انرژی كه عصر امروز در وزارت كشور انجام شد اظهار نمود: سوژه جلسه امروز ساماندهی و جمع آوری زباله ها بود كه به یكی از معضلات اولویت دار به خصوص در كلانشهرهای خصوصاً در سه استان شمالی مازندران، گیلان و گلستان تبدیل گشته است.

وی افزود: با تلاشی كه در دولت شد لایحه بسیار خوبی را در دولت تدوین كردیم و به مجلس ارائه دادیم كه در آنجا مشوق ها و امتیازات خوبی را همچون بخشودگی های مالیات، سهم شهرداریها و سهم دولت را در نظر گرفتیم كه بتوانیم در بحث زباله سوزها و تبدیل آن به انرژی با اعمال این امتیازات این پروسه را تسریع نماییم. امتیازات خوبی است و حدود ۲۵ درصد بخشودگی مالیات دارد.
وزیر كشور افزود: سوژه دیگری كه در جلسه عنوان شد اقتصادی كردن این پروژه است. نظراتی در جلسه توسط دستگاه های در رابطه با این مساله ارائه شد؛ بطور مثال وزارت جهاد كشاورزی اعلام نمود كه از نظر واگذاری زمین به صورت بلاعوض مشكلی نداریم. محیط زیست نیز اعلام نمود كه آمادگی داریم زباله سوزها را در داخل شهرها با رعایت استانداردهای لازم زیست محیطی مستقر نماییم كه این می تواند حدود ۲۰ درصد هزینه ها همچون هزینه حمل و نقل را كم كند.

رحمای فضلی اشاره كرد: مقرر شد كه ظرف یك ماه با حضور یك مشاور قوی در این عرصه مطالعات اقتصادی صورت گیرد و طرح اقتصادی برای این مسئله ارائه شود. این امر مستلزم همكاری مردم، شهرداریها و دولت می باشد. امیدواریم پس از یك ماه كه باردیگر جلسه برگزار می نماییم به یك چاره عملی و اجرایی مناسب برسیم و دغدغه های مردم در كلان شهرها خصوصاً در این سه استان را رفع نماییم. همین طور حضور استانداران در این نشست غنیمت بود و گزارشها و پیشنهاداتی نیز دادند كه به پیشنهادات آنها عمل خواهد شد.

منبع:

1398/07/13
22:05:27
5.0 / 5
4352
تگهای خبر: دولت , شهرداری , مال , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
خرید زندگی