خرید زندگی

هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد

به گزارش خرید زندگی، شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان، زرین شهر، قهجاورستان و کاشان در هجدهمین روز از اردیبهشت ماه وضعیت ناسالم را نشان داده است.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر مبنای داده های ۱۵ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد سه شنبه هجدهم اردیبهشت با میانگین ۱۰۳ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس (سالمندان، افراد دارای بیماری های تنفسی و قلبی، زنان آبستن و کودکان کمتر از پنج سال) را نشان داده است.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه خیابان ۲۵ آبان با عدد ۸۸، میدان انقلاب ۸۳، پارک زمزم ۹۶، دانشگاه صنعتی ۹۴، رهنان ۶۲، خیابان فرشادی ۷۵، خیابان فیض ۸۱، بولوار کاوه و ولدان ۷۷ و خیابان میرزا طاهر ۵۶ AQI در وضعیت قابل قبول است.
شاخص هوای اصفهان همینطور در ایستگاه خیابان احمدآباد با عدد ۱۵۶، خیابان پروین ۱۷۰ و کردآباد ۱۵۵ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان داده است و در بزرگراه خرازی با عدد ۱۲۸، خیابان زینبیه ۱۳۹ و سپاهان شهر ۱۱۰ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.
امروز شاخص هوا در خمینی شهر با میانگین ۸۴، شاهین شهر ۵۵، مبارکه ۶۴ و نجف آباد ۹۴ AQI در وضعیت قابل قبول و در زرین شهر با میانگین ۱۳۴ و قهجاورستان ۱۱۶ ناسالم برای گروههای حساس و در کاشان ۱۵۷ AQI قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان و در سجزی با میانگین ۲۴ پاک به ثبت رسید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای منطقه صنعتی دولت آباد قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
این شاخص به صورت معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به صورت روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1403/02/18
09:21:14
5.0 / 5
263
تگهای خبر: دولت , زنان , سازمان , شهروند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خرید زندگی