خرید زندگی
مدیرعامل آتش نشانی تهران عنوان كرد

وضعیت بحرانی ۱۲ پاساژ تهران از نظر ایمنی

وضعیت بحرانی ۱۲ پاساژ تهران از نظر ایمنی

خرید زندگی: به گزارش خرید زندگی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ضمن عرضه توضیحاتی در رابطه با حریق پاساژ قیصر، اظهار داشت: ۱۲ پاساژ در پایتخت وضعیت بحرانی دارند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، قدرت الله محمدی بامداد امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران به عرضه گزارشی در مورد وضعیت ایمنی بازار تهران پرداخت و ضمن اشاره به حریق اخیر در بازار بزرگ تهران اظهار داشت: در ساعت ۳ صبح روز پنجشنبه گذشته در پاساژ قیصر با کاربری وسایل و لوازم آرایشی بهداشتی و خرازی حریقی رخ داد و این در حالی بود که در پاساژ پنج برابر بیشتر از حد استاندارد دپو شده بود و اما نیروهای ما ظرف پنج دقیقه به محل حادثه رسیدند.
وی با اشاره به اینکه کسبه و افرادی که حریق را گزارش کردند از آنجاییکه تلاش داشتند خودشان حریق را خاموش کنند. بر همین مبنا حدود ۲۰ دقیقه حریق را دیرتر به آتش نشانی اعلام کردند، اظهار نمود: اما با عنایت به نوع گزارش ۱۵۰ نیرو از ۱۳ ایستگاه به محل حادثه اعزام کردیم تا از سرایت آتش به سایر واحدها جلوگیری نماییم.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه دسترسی به زیرزمین ها در بازار تهران سخت و پیچیده است، اظهار داشت: ما درگیری های عجیبی در بازار داریم بگونه ای که از ۷۱۵ پاساژ موجود در تهران ۱۵ پاساژ وضعیت بحرانی دارند که سه پاساژ بازسازی شده اما ۱۲ پاساژ هنوز وضعیت شان به مثل گذشته است.
وی با اشاره به اینکه علت حریق پاساژ قیصر اتصال در سیم کشی برق بود و پس از آتشسوزی در سقف، این آتش به سمت زیرزمین سرایت می کند، اظهار داشت: علیرغم این که ما بارها اعلام کردیم که در همان لحظه اول پیش از آنکه هر کاری انجام دهیم مبحث را به آتش نشانی اطلاع دهید؛ اما این کار را نکردند و ۲۰ دقیقه پس از حریق مبحث را به آتش نشانی گزارش دادند. بنابراین از ۱۱۰ مغازه موجود در پاساژ ۳۰ تا ۴۰ مغازه صدمه ای بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد دیده بود.
محمدی با اشاره به اینکه ما در سال ۹۳ نخستین اخطار را به این پاساژ دادیم، اظهار داشت: بیشتر از ۹ مرتبه همکاران ما در آتش نشانی به این پاساژ اخطار دادند اما مالکین و کسبه توجهی نکردند و حالا گرفتار خسارت سنگین مالی شدند و اگر ما تعداد زیادی نیرو اعزام نمی کردیم پاساژهای دیگر هم گرفتار حریق می شد و یا اگر این حریق در ساعت پیک تردد اتفاق می افتاد فاجعه خیلی سخت تر بود و لازم است که وزارت صمت، وزارت کار و دیگر نهادها وارد عمل شوند و جای سوال است که خیلی از این پاساژها بیمه شده اند اما با چه مجوزی؟ در صورتی که این موارد گلوگاه هایی است که می توانیم مالک را مجبور نماییم تا برای ایمن سازی اقدام نماییم.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار داشت: این در حالیست که وقتی ما برای پلمب این مراکز اقدام می نماییم جو روانی بر ضد ما با محوریت اشتغال ایجاد می کنند و من از اعضای شورا می خواهم تا حادثه خطرناکتری رخ نداده حتما نسخه ای درمانی برای بازار تهران تهیه کنید.1402/05/29
11:37:41
5.0 / 5
204
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان خرید زندگی
خرید زندگی