خرید زندگی

اورهال قطارهای مترو چه فرآیندی دارد؟

اورهال قطارهای مترو چه فرآیندی دارد؟

خرید زندگی: به گزارش خرید زندگی، مدیر کارخانه واگن سازی تهران درباره ی اورهال قطارهای مترو توضیحاتی ارائه کرد و اظهار داشت: سال قبل نسبت به اورهال 147 واگن اقدام شد که در نظر داریم امسال نیز به همین تعداد نسبت به اورهال واگن ها اقدام نماییم.


محمدرضا کمالی نژاد در گفت و گو با ایسنا، درباره ی وضعیت اورهال قطارهای متروی تهران، اظهار داشت: شرکت بهره برداری متروی تهران در مقاطع مختلف نسبت به تعمیرات سنگین و نیمه سنگین ناوگان مترو که در اصطلاح به آن اورهال یا نیمه اورهال می گویند، اقدام می کند.
وی با اعلان اینکه قطارهای AC ناوگان متروی تهران بعد از طی مسافت ۳۶۰ هزار کیلومتر به تعمیرات نیمه سنگین نیاز دارد و پس از طی مسافت ۷۲۰ هزار کیلومتر به اورهال احتیاج دارد، اظهار داشت: در این شرایط قطارها از خط خارج و به پایانه های تعمیراتی و یا کارخانه واگن سازی منتقل می شوند.
کمالی نژاد با اعلان اینکه در سال قبل برمبنای برنامه ریزی های انجام شده قرار بود که ۱۳۰ واگن تعمیر شود، افزود: با همت مهندسین و کارگرها در سال قبل نسبت به اورهال ۱۴۷ واگن اقدام شد که در نظر داریم امسال نیز به همین تعداد نسبت به اورهال واگن ها اقدام نماییم.
وی اظهار داشت: در پروسه اورهال قطارها، وقتی قطارها به تعمیرگاه منتقل می شوند کلا دمونتاژ شده و کلیه قطعات، المان ها و سیستم های قطار از هم منفصل می شود، پس از آن هم طی دستورالعمل هایی که برای هر قطعه توسط واحدهای فنی و مهندسی تهیه شده است، قطعات مورد بررسی قرار گرفته و در صورت پیدا شدن هر ایراد و عیبی قطعات تعویض می شوند.
بگفته مدیر کارخانه واگن سازی تهران، برخی از قطعات نیز برمبنای میزان ساعت کارکردشان مورد تعویض یا تعمیر قرار می گیرند که در پروسه اورهال تمام تلاش مان این است که تعمیرات قطارها را به شکلی انجام دهیم که سفری ایمن برای شهروندان ایجاد نماییم.
وی با اشاره به این که در پروسه اورهال کلیه قسمت های مکانیکی، الکترونیکی و برقی قطارها مورد بازنگری، تست و کنترل قرار می گیرد، اظهار داشت: عمده مشکلاتی که در پروسه اورهال قطارها تا کنون احصا شده درباب قطعات مکانیکی و مدارهای فرمان و کنترل بوده است که باتوجه به دانشی که در شرکت واگن سازی تهران وجود دارد کوشیدیم با بهره گیری از ظرفیت سازندگان داخلی و همین طور ظرفیتهای داخلی شرکت واگن سازی قطعات مورد نیاز اورهال را به رغم مشکلاتی که در خرید و تامین قطعات خارجی وجود دارد، تامین نماییم تا قطار در وضعیت ایمنی به سیر حرکت برگردد.
منبع:

1402/03/20
10:59:55
5.0 / 5
237
تگهای خبر: سفر , شهروند , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی