خرید زندگی
مدیرعامل سازمان تاكسیرانی شهر تهران خبر داد

جزئیات طرح شاتل سرویس در تاکسیرانی

جزئیات طرح شاتل سرویس در تاکسیرانی

به گزارش خرید زندگی، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از اجرای طرحی معروف به «شاتل سرویس» در شبکه تاکسیرانی تهران اطلاع داد.


مهدی وحدت کار در گفتگو با ایسنا، با بیان خبر اجرای طرحی تحت عنوان " شاتل سرویس" آنهم برای اولین بار در ناوگان تاکسیرانی تهران، اظهار داشت: پروژه شاتل سرویس خدمت جدیدی در شهر تهران است که با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات و استفاده از ظرفیت ۶۳۰ ون، با هدف افزایش راندمان ناوگان تاکسیرانی و کیفیت سفر و همینطور کاهش ازدحام مسافر در سطح معابر شهری صورت می گیرد.
وی در مورد جزئیات «شاتل سرویس» با تکیه بر این که این سرویس سبب ایجاد اعتماد در شهروندان می شود، اضافه کرد: این سرویس به مساله در دسترس بودن ناوگان در ساعات مختلف بخصوص پیک و رفع نگرانی در مورد هزینه های سفر، کمک می نماید.
وحدت کار با اشاره به اینکه «شاتل سرویس» با استفاده از بستر تکنولوژی های جدید، به برنامه ریزی و توزیع زمان و مکان سفرهای شهروندان تهرانی باعث کاهش سفرهای تک سرنشین و کاهش ترافیک شهری و صرفه جویی در مصرف سوخت می شود، خاطرنشان کرد: بطور قطع کاهش ترافیک بر کاهش آلایندگی هوا نقش موثری دارد.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در مورد نحوه کار « شاتل سرویس» اضافه کرد: در شاتل سرویس با استفاده از اپلیکیشن موبایل و بستر وب امکان خرید بلیت آنلاین و اعتباری در مسیرهای مختلف تعریف شده و پرداخت از راه درگاه اینترنتی یا کیف پول شهروندی امکان پذیر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه مسیرها بر اساس درخواست های سفر شهروندان تعریف و اصلاح می شود، اظهار داشت: مسافر بعد از خرید بلیت به ایستگاه تعریف شده مراجعه نموده و با عرضه QR کد به راننده، سفر را آغاز می کند و راننده هم با اسکن بلیت و زدن پایان سفر در اپلیکیشن موبایل مبالغ را دریافت می کند.
وحدت کار در مورد زمان اجرای این طرح با تکیه بر این که بمحض تحویل ۶۳۰ ون این طرح اجرایی می شود، اظهار نمود: در هر دو آپ مسافر و راننده که بر اساس موقعیت مکانی می باشد امکان رویت موقعیت خودرو وجود خواهد داشت.
منبع:

1402/02/06
11:46:51
5.0 / 5
355
تگهای خبر: اینترنت , خدمت , سازمان , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
خرید زندگی