خرید زندگی

سرویس دهی مترو تا ساعت ۲۴ شب عید

سرویس دهی مترو تا ساعت ۲۴ شب عید

به گزارش خرید زندگی، سخنگوی شهرداری تهران با اعلان اینکه در شب عید با زحمت همکاران مترو سرویس دهی به شهروندان تا ساعت 24 ادامه دارد، اظهار داشت: سرفاصله حرکت قطارها در بازه زمانی 10 تا 12 شب هر نیم ساعت یک دفعه است؛ ضمن این که این طرح در تمام خطوط مترو اجرا می شود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، عبدالمطهر محمدخانی در گفت و گوی تلفنی با یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: پل حافظ به زودی جمع می شود. در این رابطه دو موضوع مهم مطرح است که نخست بحث های فنی و عمرانی و دیگری موضوعات مربوط به نحوه تخریب پل و جایگزینی آن با شرایط جدید است.
وی با اعلان اینکه هم اکنون در زمینه فنی و عمران همکاران ما آماده هستند تا برنامه ریزی کاملی را دراین زمینه انجام دهند، افزود: درحقیقت بحث های زیرساختی برای جمع کردن این پل انجام شده است اما موضوع مهم دیگر دراین زمینه موضوع تردد در این بخش از شهر است که باید با تدبیر و کار کارشناسی دقیق شیوه جایگزینی پل مشخص شود؛ به شکلی که بهترین حالت را از نظر ترافیکی در این نقطه بوجود آورد.
سخنگوی شهرداری تهران با اعلان اینکه هنوز مطالعات کارشناسی حوزه حمل و نقل درباب جمع آوری پل حافظ توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به انتها نرسیده است؛ بیان کرد: امیدواریم در سه ماهه ابتدای سال آینده این مطالعات به نتیجه رسیده و در زمانی که امکان اجرای پروژه باشد، این کار صورت گیرد.
وی با تأکید بر این که موضوع مهمی که درباره ی جمع آوری پل حافظ باید مورد توجه قرار گیرد، راه حل برای جایگزینی آنست، تصریح کرد: یکی از مواردی که درحال بررسی است، ایجاد یک زیر گذر است که این بحث بصورت جدی مطرح گردیده است. موضوع دیگر مدلی هوشمند با به کار گیری چراغ های ترافیکی است. البته به غیر از این دو راه حل، موارد دیگری نیز درحال بررسی است.
محمدخانی با اعلان اینکه تاریخ مصرف پل حافظ به انتها رسیده است، اشاره کرد: باید طرح های جدید جایگزین این پل شود که همانطور که اشاره کردم در معاونت حمل و نقل درحال بررسی است و با رسیدن به یک جمع بندی کارشناسی این کار به انجام می رسد.
ایشان سپس با تأکید بر این که تصمیم شهرداری برای جمع آوری پل حافظ قطعی است، اظهار داشت: مدلهای سریعی وجود دارد که پل حافظ جمع آوری و طرح جایگزین اجرا شود کما این که در این دوره مدیریت شهری تجربه کارهای عمرانی در زمان کوتاه وجود دارد. به عنوان مثال پل روگذری را در ماه گذشته در اتوبان شهید آوینی افتتاح کردیم که عرشه فلزی این پل در ۲۴ ساعت نصب گردید.
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود اضافه کرد: با تدبیر مدیریت شهری و حمایت شورا سال آینده، سال حمل و نقل عمومی است و ۴۵ درصد از بودجه سال ۱۴۰۲ به این بخش اختصاص پیدا کرده است؛ بدین سبب امیدواریم که تحولی جدی را در این عرصه شاهد باشیم.
وی با اعلان اینکه در سال ۱۴۰۲ موضوع بحث خرید ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس مطرح است، افزود: با اضافه شدن این تعداد اتوبوس می توان شاهد یک تحول جدی در این بخش بود.
عبدالمطهر محمد خانی با اشاره به افتتاح ۹ کیلومتر از خط ۶ مترو در هفته آتی بیان کرد: در اوایل هفته آتی در خط ۶ مترو ۹ کیلومتر را افتتاح می نماییم که حدفاصل ایستگاه میدان امام حسین (ع) تا ایستگاه تربیت مدرس است.
وی تصریح کرد: این اتفاق موجب می شود که خط ۶ که دو تکه جدا بود یکسره شود. درحقیقت ۲۷ کیلومتر یکپارچه می شود. در این رویداد ما بهره برداری از چهار ایستگاه میدان ولیعصر (عج)، میدان هفت تیر، لاله و کارگر را خواهیم داشت.
بگفته سخنگوی شهرداری تهران؛ همین طور در خط ۷ نیز ایستگاه پروانه به همراه دو کیلومتر افتتاح خواهد شد. به عبارت دیگر در اسفندماه جاری ۱۱ کیلومتر به طول خطوط بهره برداری شده مترو تهران اضافه می شود.
ایشان سپس درباره ی میزان افزایش قیمت بلیت مترو تهران اشاره کرد: افزایش قیمت بلیت مترو بطور متوسط با طرح شناوری که در شورا تصویب گردید، ۲۵ درصد است که شامل ۱۰ درصد تخفیف در زمان های غیرپیک و ۱۰ درصد نیز تخفیف برای شارژ بلیت غیرحضوری است بطوریکه در بعضی ساعات با خرید بلیت مترو تا ۲۰ درصد تخفیف شامل حال مسافران مترو می شود.
محمدخانی درباره ی افزایش دوربین های نظارتی با همکاری پلیس راهور تهران بزرگ نیز اظهار داشت: شهرداری تهران دراین زمینه زیرساخت های خوبی دارد؛ شبکه فیبر نوری یکتا و شاخصی دارد و این امکان را می دهد که در تعامل با دوستان راهور این کار صورت گیرد.
او در آخر تصریح کرد: در شب عید با زحمت همکاران مترو تا ۱۲ شب سرویس دهی به شهروندان به انجام می رسد. سرفاصله حرکت قطارها در بازه زمانی ده تا دوازده شب هم هر نیم ساعت یک دفعه است. ضمن این که این طرح در تمام خطوط مترو اجرا می شود.
منبع:

1401/12/23
08:31:48
5.0 / 5
213
تگهای خبر: پلیس , ساخت , سرویس , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
خرید زندگی