خرید زندگی
مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی:

نقشه راه توسعه گردشگری با تاجیکستان تدوین می شود

نقشه راه توسعه گردشگری با تاجیکستان تدوین می شود

خرید زندگی: به گزارش خرید زندگی، مشهد ـ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار داشت: نقشه راه توسعه گردشگری با تاجیکستان با محوریت خراسان رضوی تدوین می شود.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، جواد موسوی بامداد پنجشنبه ضمن اشاره به حضور هیئت تاجیکستانی در مشهد در جمع خبرنگاران اظهار نمود: این هیئت پس ازبازدید شهرهای کیش، اصفهان و تهران طی سه روز از حرم مطهر رضوی، تأسیسات و جاذبه های گردشگری مشهد بازدید و با ظرفیت های گردشگری این استان آشنا شدند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی افزود: تبادل گردشگر، آموزش تخصصی گردشگری، استاندارسازی تأسیسات و مراکز گردشگری، تبادل آثار موزه ای ک مرمت آثار تاریخی زمینه های همکاری با تاجیکستان خواهد بود.
وی ضمن اشاره به سابقه تاریخی، فرهنگی و زبان مشترک ایران و تاجیکستان اظهار نمود: لغو روادید بیت این دو کشور پیشنهادی است که می تواند نقش بسیار تأثیرگذاری بر توسعه گردشگری بین ایران و تاجیکستان داشته باشد.
موسوی خاطرنشان کرد: رودکی پدر شعر پارسی و فردوسی حکیم سخن و حماسه سرای از مؤثرترین شاعران در حفظ زبان و هویت بوده اند، حالا هم می توانند پیوند دهنده تاجیکستان و ایران باشند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ضمن اشاره به وجود شاعرانی همچون عطار و خیام نیشابوری اظهار داشت: گردشگری ادبی از ظرفیت های مهم استان است که در ادامه همکاریهای بین دو کشور توسعه خواهد یافت.
وی ضمن اشاره به برگزاری سفرهای نوروز با کشورهای مشترک در پرونده ثبت جهانی نوروز در آرامگاه فردوسی و برگزاری جشن نوروزگاه با کشورهای همسایه اظهار داشت: آمادگی داریم جشن نوروزگاه را به صورت مشترک با تاجیکستان هم برگزار و در سفره نوروزی ملل هم میزبان کشور دوست و برادر تاجیکستان در آرامگاه فردوسی باشیم.
موسوی خاطرنشان کرد: در نشست بررسی همکاریهای تاجیکستان و خراسان رضوی تشکیل اتاق مشترک گردشگری به منظور ارتقا سطح همکاریهای گردشگری پیشنهاد شد.
مهم ترین محور گردشگری در مشهد زیارت است
در ادامه همینطور یوسف بیدخوری، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی هم اظهار نمود: مهم ترین محور گردشگری در مشهد زیارت است و پس از آن گردشگری سلامت است.
بیدخوری خاطرنشان کرد: بیشتر از ۳۰ بیمارستان در استان برای پذیرش توریست سلامت مجوز دارند و این استان قطب گردشگری سلامت است.

1401/12/18
17:13:13
5.0 / 5
211
تگهای خبر: آرام , آموزش , سفر , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خرید زندگی