خرید زندگی

هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد

به گزارش خرید زندگی کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر بامداد امروز با میانگین 108 وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۲۱، انقلاب با شاخص ۱۱۸، باهنر، کاوه و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۰۷، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۲۳ و میرزا طاهر با شاخص ۱۱۲ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.
وی اضافه کرد: شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان استانداری با شاخص ۹۴، رودکی با شاخص ۹۲، خیابان پروین با شاخص ۸۰، رهنان با شاخص ۹۳، فرشادی با شاخص ۸۱ و فیض با شاخص ۵۷ وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۱۵۸ ناسالم برای عموم شهروندان و در شاهین شهر با شاخص ۶۱ و مبارکه با شاخص ۷۶ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی آرام و پایدار در سطح استان، غلظت آلاینده های جوی خصوصاً در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان بالا رفته است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/06/31
16:24:39
5.0 / 5
205
تگهای خبر: آرام , دولت , شهروند , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خرید زندگی