خرید زندگی
مسئول بسیج سازندگی استان مركزی اعلام كرد؛

فعالیت650 صندوق قرض الحسنه با رویكرد مردمی در استان مركزی

فعالیت650 صندوق قرض الحسنه با رویكرد مردمی در استان مركزی

به گزارش خرید زندگی مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی اظهار داشت: اکنون بیش از ۶۵۰ صندوق قرض الحسنه در استان با رویکرد مردمی فعال می باشند که ایجاد ۹ هزار فرصت شغلی در ضمن ۵ سال اخیر تنها قسمتی از عملکرد آنها است.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، امید محترمی در آئین بازدید رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی و نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی از این سازمان اظهار نمود: هدایت و پشتیبانی اردوهای جهادی یکی از مهم ترین اولویت های بسیج سازندگی است که علاوه بر تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی خدمت رسانی به مردم دنبال می شود که الان بیشتر از یک هزار و ۲۰۰ گروه جهادی در سامانه اطلس جهادگران فعال می باشند که در عرصه های مختلف به مردم خدمات عرضه می دهند.
وی افزود: امروز رویکرد فعالیتهای گروه های جهادی کاملاً تخصص محور است و بیشتر از ۲۲ هزار نفر در استان سازماندهی شده اند و تنها پارسال بیشتر از ۲۵۰ هزار نفر روز در عرصه های مختلف به مردم خدمات عرضه شده و گروه های جهادی یکی از عرصه های موفق برای پای کار آوردن مردم در صحنه های مختلف است.
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی خاطرنشان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی یکی دیگر از اولویت های مهم بسیج سازندگی است که با رویکرد مردمی کردن اقتصاد و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت اقتصاد درون گرا دنبال می شود.
محترمی اظهار نمود: صندوق های قرض الحسنه، آموزش های مهارتی با رویکرد توانمند سازی و عرضه تسهیلات سه برنامه مهم بسیج سازندگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است که الان بیشتر از ۶۵۰ صندوق قرض الحسنه در استان با رویکرد مردمی فعال می باشند که ایجاد ۹ هزار فرصت شغلی در خلال ۵ سال گذشته تنها بخشی از عملکرد این صندوق ها است.
وی اظهار داشت: راه اندازی کارگاه های خرد و کوچک یکی از برنامه های مهم در این راستا است و بیشتر از ۸۰ درصد اشتغال بوجود آمده پایدار هستند و در سال ۱۴۰۰ برنامه ریزی های لازم برای برگزاری ۲ هزار کلاس مهارتی برای توانمندسازی در دستور کار است که با عرضه گواهینامه معتبر و حمایت های لازم اشتغال زایی صورت می پذیرد.
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی اظهار داشت: محرومیت زدایی در عرصه عمرانی و غیرعمرانی از دیگر مأموریت های مهم بسیج سازندگی است که در بخش عمرانی ساخت ۱۹۰ واحد مسکونی، بازسازی ۱۷۰ واحد مسکونی برای ولی نعمتان و اجرای ۱۴۰ پروژه در ارتباط با بخش کشاورزی و روستایی تنها بخشی از عملکرد در خلال یک سال قبل است.
محترمی افزود: در بخش غیر عمرانی محرومیت زدایی اهدای ۸۵۰ جهیزیه به زوج های جوان، ۲۲ هزار بسته لوازم التحریر، ۱ میلیون پرس غذای گرم و خیلی از اقدامات دیگر تنها بخشی از خدمات محرومیت زدایی در سال ۹۹ است.
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در بخش عمرانی بسیج سازندگی ظرفیت ها و توانمندی های بسیاری دارد که می توانیم برای آبادانی و سازندگی شهرها و مناطق محروم پای کار بیاوریم و در این راستا می توانیم کاملاً خودکفا عمل نماییم که نمونه آن ایجاد کارگاه اسکلت سازی بود که اقدام بسیار موفقی انجام شد.
محترمی در انتها بیان نمود: در جهت تحقق شعار سال دستورالعمل بومی بسیج سازندگی استان ابلاغ و به شهرستان ها ارسال شده که احتیاج به همیاری و مشارکت سایر دستگاههای استانی داریم و امیدواریم با حمایت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولین استانی در این اجرای مأموریت ها موفق عمل نماییم.


منبع:

1400/03/08
22:59:47
5.0 / 5
526
تگهای خبر: آموزش , خدمات , خدمت , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
خرید زندگی