خرید زندگی

اجرای طرح بهسازی محیطی محله فرحزاد

اجرای طرح بهسازی محیطی محله فرحزاد

به گزارش خرید زندگی شهردار منطقه۲ از اجرای طرح بهسازی محیطی محله فرحزاد خبردادو اظهار داشت: این طرح با هدف ارتقای کیفیت محیطی عرصه همگانی محله اجرا می شود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، حسن صفات با بیان این خبر اظهار داشت: محله فرحزاد یکی از بافت­های روستایی اطراف شهر تهران بوده است که در دهه­ های گذشته با رشد و توسعه شهری­ به یکی از محلات شهر تهران تبدیل گشته است.
وی ادامه داد: باوجود اینکه حدود نیمی از محله فرحزاد در بافت فرسوده قرار دارد اما محله در عین دارا بودن مسائل و مشکلات کالبدی و تشدید آن در بافت ارگانیک و همراه با توپوگرافی، از خصوصیت های اجتماعی ویژه ای برخوردار می باشد. بر این اساس مدیریت شهری منطقه طرح طراحی شهری محله فرحزاد را مطابق با خصوصیت های روستایی و بافت ارگانیک همراه با حفظ ملاحظات اکولوژیک در دستور کار قرار داده است،
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، وی افزود: مطالعات طرح با همکاری سازمان نوسازی شهر تهران و دفتر توسعه محله فرحزاد انجام و بخشی از مراحل اجرایی آن در چارچوب پروژه های توسعه محلی پیشبینی شده است.
شهردار منطقه۲ تقویت حس تعلق و ارتقای ظرفیت مشارکت مردمی را از دیگر اهداف این طرح برشمرد و اضافه کرد: اقدامات توسعه محلی بهسازی محیطی محله فرحزاد در چند بخش طراحی شده که در گام اول بهسازی محیطی محور فرحزادی حدفاصل بزرگراه یادگار امام تا خیابان آبشار اجرا می شود، طرح احیاء حمام قدیمی فرحزاد و کافه پاچنار هم همچون اقداماتی است که در مرحله بعد پیشبینی شده است.
منبع:

1400/02/01
22:07:30
5.0 / 5
673
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
خرید زندگی