خرید زندگی
استاندار تهران مطرح كرد

تخلف تعدادی از دستگاه های ملی از مصوبات ستاد مقابله با كرونا

تخلف تعدادی از دستگاه های ملی از مصوبات ستاد مقابله با كرونا

به گزارش خرید زندگی استاندار تهران اظهار داشت: برخی از دستگاه های ملی، مصوبات ستاد ملی کرونا و ستاد استانی را رعایت نمی کنند که به قرارگاه فرماندهی کرونا کشور معرفی می گردند تا طبق قانون با آنها رفتار شود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال در مورد محدودیت های کرونائی اظهار داشت: در موج سوم کرونا نیز برمبنای مصوبات ستاد ملی کرونا در شهرهای قرمز و نارنجی محدودیت های هوشمند اعمال می شد که در پی آن شرایطی برقرار شد که پس از دو هفته شیب بیماری نزولی شد و تغییر رنگ شهرها را شاهد بودیم.

وی افزود: متاسفانه با توجه به این که در موج چهارم هنوز به پیک نرسیده ایم و ویروس جهش یافته با ویروس اولیه متفاوت می باشد نیازمند دقت نظر بیشتری هستیم و الان با افزایش بیماران و به دنبال آن فوتی ها مواجه هستیم همچنان که امروز ۴۰۵ فوتی در سطح کشور داشتیم.

استاندار تهران اشاره کرد: آنچه مربوط به استان تهران است همکاری اصناف و دستگاه های استانی و مردم را داریم ولی برخی از دستگاه های ملی خودرا جدا از مصوبات ستاد ملی کرونا و ستاد استانی می دانند که بر این اساس درخواست شده هر دستگاه ملی که تبعیت از مصوبات نداشته باشد به قرارگاه فرماندهی کرونا کشور معرفی شود تا طبق قانون با آنها رفتار شود. روز گذشته در جلسه با روسای بیمارستان ها نسبت به افزایش ظرفیت تخت های بیمارستانی اقدام شد چونکه همیشه اولویت ما این بوده که هیچ بیماری پشت در بیمارستان ها نماند منتها دراین زمینه نیازمند همکاری مردم و مسئولان جهت رعایت پروتکلهای بهداشتی هستیم.
وی افزود: در سال ۹۹ با وجود همه مشکلات و سختی ها به لحاظ اقتصادی و بیماری کرونا با جدیت و پیگیری شاهد اقدامات خوبی در حوزه اشتغال بودیم و برای نخستین بار از تعهد اشتغال استان تهران فراتر رفتیم. ۹۶ هزار شغل تعهد استان تهران بود که با ایجاد ۱۱۹ هزار شغل ۱۲۴ درصد اشتغالزایی در استان محقق شد و در زمینه مجوزهای صادر شده و تخصیص اعتبارات در حوزه اشتغال نیز اقدامات موثری صورت گرفت و سازمان های مالیاتی، تامین اجتماعی و بانکهای استان اقدامات قابل توجهی داشتند.

استاندار تهران اضافه کرد: ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸، ۲۴۰۰ میلیارد تومان در زمینه رونق تولید و ۳۲۸ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی در استان تهران محقق شد. سال ۱۴۰۰ که از طرف مقام معظم رهبری بعنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامیده شده تلاش می نماییم تا اگر در راه اشتغال مانعی وجود دارد و نیاز به مداخلات دستگاه های خدمات رسان همچون آب، برق و گاز جهت تحرک بخشی بیشتر به پروژه ها دارد محقق شود و از ظرفیت بانک ها نیز استفاده می شود.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه هیچ واحد تولیدی در استان تهران در سال ۹۹ تعطیل نشده است اضافه کرد: ضمن اینکه ۳۲۲ طرح راکد نیز احیا شده و در جذب سرمایه گذاری نیز اقدامات موثری صورت گرفته است. طرح سرباز کارآفرینی اقدام اثرگذاری است چونکه سربازان نیروی جوان با انگیزه کار هستند و کشور نیز نیازمند نیروی کار ماهر است و از فرصت دو سال خدمت سربازی جهت مهارت آموزی آنها باید بهره برد که سازمان فنی و حرفه ای نقش موثری دراین زمینه دارد.

وی اشاره کرد: نرخ بیکاری در سال ۹۹ در استان تهران ۲.۵۵ درصد کاهش یافته است که باتوجه به شرایط خاص استان نشان دهنده علاقه، همدلی و تشریک مساعی جهت توسعه اقتصادی استان دارد که در سال ۱۴۰۰ نیز باید تداوم پیدا کند.
منبع:

1400/01/30
14:27:32
5.0 / 5
506
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
خرید زندگی