خرید زندگی

دادسرای نظامی ناحیه كاشان

دادسرای نظامی ناحیه كاشان

افتتاح دادسرای نظامی ناحیه کاشان با حضور معاونان سازمان قضائی نیروهای مسلح و تعدادی از مسؤلان کشوری و استانی انجام شد.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، در مراسمی که با رعایت پروتکلهای بهداشتی و حضور احمد غلامی معاون نظارت و بازرسی سازمان قضائی نیروهای مسلح برگزار شد، ابراهیم مهرانفر معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان قضائی نیروهای مسلح اظهار داشت: دسترسی مردم به مراجع قضائی، عدالت خواهی و حفظ نظم و امنیت از علل عمده راه اندازی دادسرای ناحیه در این منطقه است.
وی اظهار داشت: با راه اندازی دادسرای نظامی ناحیه کاشان، سازمان قضائی نیروهای مسلح به غیر از مراکز استان ها در ۱۶ شهرستان، در چارچوب مجتمع قضائی و دادسرای نظامی در حال خدمت رسانی به مردم در سرتاسر کشور است.
این مقام قضائی ضمن اشاره به اینکه به شهادت آمار، کم ترین میزان جرم در بین نظامیان و نیروهای مسلح است، افزود:، ولی ما اعتقاد داریم وجود یک جرم هم در بین نیروهای مسلح زیاد است و سازمان قضائی نیروهای مسلح در جهت صیانت از اقتدار نیروهای مسلح، با این افراد اندک، مطابق قانون برخورد می کند.
مهرانفر دو وظیفه مهم و اصلی سازمان قضائی نیروهای مسلح را جلوگیری از وقوع جرم و برخورد با مجرمان در چهارچوب قوانین عنوان نمود.
وی خاطرنشان کرد: با پیشگیری، موقعیت ها و گلوگاه های ایجاد جرم را با کمک فرماندهان از بین می بریم و این حرکت با برنامه های آگاه سازی قضات در نیروهای مسلح در حال انجام می باشد و با یک برنامه ریزی پنج ساله توانستیم میزان وقوع جرم را در نیروهای مسلح کاهش دهیم.
محمدرضا حبیبی، رئیس کل دادگستری استان اصفهان هم در این مراسم اظهار داشت: خوشحالیم و شاکریم که در این ایام مبارک شاهد برداشتن یک گام دیگر در جهت دسترسی ساده مردم خوب و متدین شهرستان های شمال استان به دستگاه قضائی و عدالت هستیم.
وی خاطرنشان کرد: این مورد مورد تاکید ریاست قوه قضائیه در جهت فراهم کردن وسیله دسترسی مردم به دستگاههای قضائی جهت حل و فصل خصومات و دیگر وظایف قوه قضائیه بوده است.
سیدمحسن بنیمی رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح استان اصفهان هم در ابتدای این مراسم اظهار داشت: دادسرای نظامی در شمال استان اصفهان به مرکزیت شهر کاشان با هدف زیر پوشش قرار دادن شهرستان های مجاور همینطور کاهش رفت وآمد مردم به مرکز استان جهت پیگیری پرونده های متشکله به راه افتاده است.
وی خاطرنشان کرد: این دادسرا هم اکنون شامل بخش هایی مانند دادیاری، اجرای احکام، ابلاغ و تحقیق است.
بنیمی دسترسی بموقع و آسان شهروندان کاشانی و شهرهای شمال استان اصفهان به مراکز قضائی را همچون اولویت هایی برشمرد که از گذشته مورد نظر مسؤلان سازمان قضائی نیروهای مسلح بوده است.
وی اشاره کرد: محل دادسرای نظامی کاشان در مکانی در مرکز شهر واقع شده تا مردم به سهولت به این مرجع رفت وآمد داشته باشند.
همچنین در این مراسم با حکم رئیس قوه قضائیه، روح الله کریمی بعنوان معاون دادستان نظامی استان و رئیس دادسرای نظامی ناحیه کاشان انتخاب شد.
شهرستان های کاشان، آران و بیدگل، نطنز و اردستان با وسعتی بیشتر از ۲۵ هزار کیلومترمربع و جمعیتی بالغ بر ۵۵۰ هزار نفر همینطور شهرهای مهم دیگری همچون بادرود، قمصر و مشهداردهال در حوزه قضائی این ناحیه قرار دارند


منبع:

1400/01/20
12:50:09
5.0 / 5
612
تگهای خبر: امنیت , بهداشت , خدمت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
خرید زندگی