خرید زندگی

تشریح اقدامات اجرائی ثبت جهانی خیابان ولی عصر

تشریح اقدامات اجرائی ثبت جهانی خیابان ولی عصر

خرید زندگی: شهردار منطقه 11 تهران به تشریح اقدامات اجرائی برای ثبت جهانی خیابان ولی عصر (عج) پرداخت.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، نصراله آبادیان با بیان اینکه ۴ کیلومتر از خیابان ۱۸ کیلومتری ولی عصر (عج) در این منطقه قرار دارد، اظهار داشت: این خیابان بعنوان طولانی ترین خیابان خاورمیانه و نیز قدمت تاریخی مورد توجه مدیریت شهری است و قبل از این برنامه ریزی، بررسی و ارائه طرح های مختلف برای پیشبرد اقدامات ثبت جهانی خیابان ولی عصر (عج) توسط مناطق ۱۱، ۶، ۳، ۱ انجام شده است.
آبادیان با اشاره به این که خیابان ولی عصر (عج) از جنوبی ترین نقطه در میدان تاریخی راه آهن در محدوده منطقه ۱۱ شروع می شود، توجه به مکان رویدادهای تاریخی و ابنیه باارزش به لحاظ قدمت و معماری را از مهم ترین اقدامات ثبت جهانی این خیابان بر شمرد.
شهردار منطقه ۱۱ اضافه کرد: الان معاونت خدمات شهری و محیط زیست نسبت به آرام سازی محیطی، حذف زوائد، کاشت درخت، شستشو و پاکسازی جداره ها، رنگ برداری و رنگ آمیزی، آذین بندی، نصب المان های مناسبتی، نصب و اکران استندهای مناسبتی اقدام نموده است.

بگفته آبادیان، در همین زمینه توافق نامه ای هم با مالکین و کسبه محور خیابان ولی عصر (عج) برای پیرایش این خیابان منعقد شده است که شامل تهیه و نصب تمامی اجزای تابلوها و پیرایش پلاک ها می شود.
او همین طور یاد آور شد: در اجرا و بهسازی نما، انتخاب طرح و جنس مصالح مورد استفاده متناسب با معماری و شکل اولین بنا خواهد بود.
آبادیان در ادامه بیان کرد: شستشوی محور خیابان ولی عصر (عج) در آستانه شروع سال نو و نیز اجرای جشنواره های نوروزی نیز از دیگر اقدامات برای ثبت جهانی خیابان ولی عصر (عج) است.
شهردار منطقه ۱۱ در تشریح اقدامات برنامه ریزی شده برای حفظ مکان های تاریخی واجد ارزش در محور خیابان ولی عصر (عج) به سنگفرش معبر در راه خانه ها و عمارت های تاریخی با هدف ارج نهادن به آثار ملی و باارزش خانه مینایی واقع در معبر اشاره نمود و اظهار داشت: اجرای سنگفرش در خیابان ولی عصر (عج) بالاتر از میدان منیریه – کوچه کریمی طینت که خانه مینایی (موزه و روایت خانه خیابان ولی عصر عج) در آن قرار دارد در همین راستا انجام شده است که شامل اجرای ۵۰۰ متر مربع سنگفرش از نوع سنگ گرانیت خرم دره گل پنبه ای به ابعاد ۴۰*۴۰ سانتیمتربوده است.

آبادیان حفظ ابنیه تاریخی همچون خانه مینایی، نور پردازی موزه قرآن، اجرای طرح انضباط شهری در حد فاصل چهارراه جمهوری تا چهارراه ولی عصر (عج)، نورپردازی ساختمان تئاتر شهر، اقدامات حمایتی برای تئاتر های خصوصی در محور خیابان ولی عصر (عج)، کاشت درخت چنار تازه و شناسایی درختان خشکیده و افتتاح موزه هنر ایران (کاخ مرمر ) این محور را همچون اقدامات مهم سال قبل در این خیابان بر شمرد.
منبع:

1400/01/14
19:36:57
5.0 / 5
1151
تگهای خبر: آرام , بهسازی , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی